מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    הלנה
    משתתף

שלום רב,
    אני בת 35,בריאה בד"כ, לפני כשלושה שבועות הופיעו לי בצד ימין של הראש, צוואר כאבים: בשריר שמתחיל מאחורי האוזן ורגישות לאורך השריר עם הקרנות לאוזן ימין, ארובת עין ימין, רקה, עורף…חשוב לציין שבערב לפני הלכתי עם תיק כבד על כתף ימין עם צוואר מתוח ובמזג אוויר לא נעים עם רוח על הצוואר. רופאת משפחה וגם הניורלוגית קבעו שיש לי ניורלגיה אוקציפיטלית. כטיפול נתנו לי כדורי אתופן (שלא עזרו לי) ומוסקול. הכאבים חזקים נמשכו כמעט שבוע מלווים בחוסר יציבות (סחרחורת). לאחר שבועים הופיע גם יובש בפה ועקצוצים בלשון בצד ימין שגורמים להפרעות טעם. אך ניורולוגית אמרה שיכול להיות התכווצות השרירים משפיעה על העצב glossopharyngeus.כבר שבוע שלישי…כאבי ראש פחתו ישנו כאב עמום בעורף, אך תחושה בלשון לא עברה. אני די מבולבלת ולחוצה. ניורולוגית אמרה אם הכאבים לא יעברו בתוך שבוע, לבצע CT ראש. אני עשיתי CT ראש לפני 5 שנים וללא ממצאים. האם שוב לבצע אותו? בעיקר שרופאת משפחה דווקא אמרה לא למהר ל-CT. אוסיף גם שאני סובלת מבעיות גב. אולי דווקא שווה לעשות CT ע"ש צווארי.
    סליחה על סיפור ארוך.
    תודה רבה
    מודאגת ולא יודעת למי לפנות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כאבים בעורף בצוואר ובחלק האחורי של הראש יכולים להיות ממקור שרירי, למשל התכווצות של השרירים או גירוי עצבי, כמו שחשבה הנוירולוגית שלך, למשל נאורלגיה אוקסיפיטלית. מקור הכאבים הוא לא המוח עצבו אלא ברקמות מחוץ לגולגולת (שרירים, עצבים וכו' ). הכאבים יכולים להימשך זמן, אבל יש טיפולים תרופתיים ומשלימים לסימפטומים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

הלנה
    משתתף

תודה דר' על תשובה מהירה.
    שאלה נוספת: האם העקצוצים בלשון באותו צד הם יכולים להיות מאותה סיבה?
    ואיזה טיפולים תרופתיים מומלצים?
    תודה שוב

דר רון דבי
    מנהל בפורום

יתכן כמובן שכל הסימפטומים הם חלק מאותה בעיה
    ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.