Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה כאבי צוואר בעיקר אזור השלד הצווארי

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Men
    משתתף

יש לי כאבי צוואר מאז חבלה בראש ,דקירות חדות כמו מחטים מכרסמות לעתים זה מקרין לי לכתפיים ולשכמות,לעתים חולשה בידיים נימלולים,ביצעתי Mri צוואר שהדגים בלט בחוליות C3-4,בנוסף ביצעתי בדיקת nct בידיים בלבד עד המרפק ,מה ניתן לבדוק כדי לאבחן ממה נגרמות הבעיות הנ״ל?
    האם בדיקת Nct צריך לבצע עד הכתפיים ?
    ממה לדעתך יכולה לנבוע הבעיה ואיך ניתן לפתור אותה?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    ניתן לבצע בדיקת EMG (בדיקת השרירים על ידי מחט) לשרירי הכתפיים והשכמות ולראות אם יש עדות ללחץ על שורשי העצבים המעצבבים אותם. יכול להיות שבמקרה שלך מדובר בלחץ שורשי באיזור חוליות הצוואר העליונות, ואולי זאת הסיבה לסימפטומים שלך. מציע שתתייעץ עם אורתופד או נוירוכירורג המומחה לעמוד השדרה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

Men
    משתתף

יש חשיבות לאבחון האם יש פתרון לבעיה ?

Men
    משתתף

בדיקת מחט והולכות גפיים עליונות זה יבדוק את הסימפטומים ?
    זה כולל שכמות גפיים עליונות ?

Men
    משתתף

א

אולי אתה יכול לראות פה משהו שנראה לא בסדר

Men
    משתתף

את הבדיקה הזאת כדאי לי לעשות בבית חולים ?
    כי יש לי אפשרות במכון ואמרת שהמכון פחות מדוייק ובבית חולים יותר טוב

Men
    משתתף

כאשר אני עומד ומרים את יד ימין לגובה הכתפיים לצד ימין ואותו דבר לשמאל ,יש קפיצות של השרירי בכתף מאחורי ,בנוסף כאשר אני מרים שתי ידיים שלובות מחוברות לגובה הכתפיים מול רחוק. הגוף,יד ימין רועדת מאזור כף היד ועד המרפק,לעומת זאת שמאל לא
    כאשר אני מרים את שתי הידיים לצד למעלה אני מרגיש הקלה בכאב בצוואר
    הבנתי שזה מתקשר לרדיוקלופטיה c2-5
    כמו שהסברתי הכאבים החלו בפגיעת ראש בשחיית גב התנגשות בקיר הבריכה לפני 6 שנים
    אז הופיעו כאבי צוואר קשים ביותר צוואר נוקשה וחולשה עצבית לצערי לא בוצעו הבדיקות המתאימות בזמנו

Men
    משתתף

קיים חשד לנזק שורשי c5-6משמאל
    C6-7 דו צדדי
    סימטומים נוספים :דקירות בראש בצד שמאל בהמשך הצוואר ,לעתים לחיים,
    אני מבין שזה חלקים שמעוצבבים ע"י הצווואר ,כמו שאמרתי דקירות חדות באזור צוואר גרון לעתים קרובות יותר כמעט כל יום המצב הזה שנים כבר ,לפעמים אוזן שמאל כואבת,.אם אני מרגיש את כל הסימפטומים האלו ,מה לדעתך צריך לבדוק על מנת לשלול או לאמת את הבעיות?
    אני יודע שאני שואל הרבה שאלות אבל האמת שאני רוצה לדעת מה אפשר לעשות ולבדוק מה בדיוק עובר לי בגוף,מניח שזה המקום לשאול .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תמיד כדאי לדעת מה הסיבה לבעיה. לא תמיד לידיעה יש השלכה טיפולית. במידה ומדובר בלחץ קל ללא חסרים נוירולוגים אז הטיפול הוא בעיקרו על ידי פיזיותרפיה, תרגילים, תרופות נגד כאבים במידת הצורך – ולא ניתוח. את זה אפשר לעשות גם בלי ה- EMG.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

Men
    משתתף

גובה הדיסק ועיוותים בדיסקים c2-5
    שלושת הדיסקים הראשונים נראים בMri במצב לא טוב(אני בן 26 זה קרה לי גיל 20)
    לא היה לי בעיות צוואר לפני בכלל,דבר שני חוט השדרה וחוליות השדרה לא יושבות באותו קו
    באזור 3-5c רואים זאת היטב בצילום העמוק של הMri
    ממצאים ע״פ רדיולוג:
    בלט דיסק משיק לשק בc3-4 מודגמות היצרות קלה של התעלה הנויפרוימנילית.
    כתב גובה מרווחים דיסקליים שמור (אם הכוונה לעובי הדיסק אז זה לא נכון)
    אני יכול לצרף תמונה תוכל לראות
    אני יכול להגיד לך שאני מתפקד אבל יש לי חולשה במערכת העצבים שיוצאים מהצוואר
    הצוואר כואב כל הזמן אזור c2-5 ,תיארתי לך את הסימפטומים ,אני לא אותו בנאדם פיזית כמו לפני החבלה אז ללא ספק יש לזה השפעה עליי פיזית וכל ההשלכות ,לפעמים נרדמות לי הידיים,
    לגבי גובה מרווחים דיסקליים מה הכוונה (גובה הדיסק)?
    כתב אין תזוזות (מה זה תזוזות )?חוט השדרה וחוליות השדרה לא יושבות בפוזיציה הנכונה וגם אני מרגיש פיזית לא ישר מבחינת הצוואר ?
    יודע שאתה נוירולוג אבל אולי תוכל להשיב על שאלות אלו חלקם?

Men
    משתתף

האם אפשר ובטוח לבצע בדיקת emg לצוואר?
    ידוע שאזורים אלו מעוצבבים ע״י.
    וגם מה זה קיים חשד לנזק שורשי c5-6משמאל c6-7דו צדדי,
    ואיך ניתן לבדוק את החשד (אמת או שקר,)תוצאות בדיקת an nct

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הממצאים בצילום נראים מינימליים.
    לא בטוח שהם הסיבה לסימפטומים.
    תתייעץ עם האורתופד שבדק אותך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

Men
    משתתף

תמיד יכול להיות עוד דברים אבל האמת שכאבי הצוואר באזור העליון הם כרוניים מאז החבלה דקירות חדות באזור הצוואר גם בצדדים לעתים עובר לכתפיים בצוואר זה כמעט כל יום כמה פעמים
    תוצאות בדיקות דם חריגות Wbs 3.88
    Limp abc 1.47
    B12. 254

Men
    משתתף

כמובן שאתה לא רואה את הדיסק עם כל הזוויות והתמונות מצב הדיסקים לא טוב כמו c2-5 רואים טוב בMri ,אבל כל נזק באזור הזה אי אפשר להגיד שהוא מינימלי מכיוון שזה משמעותי ,הדקירות החדות האלו אני מרגיש כבר כמה שנים ,המכה היתה קשה לאזור זה לא קל ,זה שאדם מצליח לתפקד ברמה מסויימת לא אומר שאין פגיעה זה משפיע אי אפשר להגיד מינימלי על האזור הזה כאבים בחלק העליון של הצוואר הם קשים ורצופים כנ״ל לגבי הדקירות החדות שכל יום בצוואר אני מרגיש אותם,מבחינתי זה לא היה לפני זה והחבלה גרמה נזק אי אפשר לקרוא לא מינימלי למרות שאין לחץ משמעותי על החוט
    פה אני מעלה תמונה שניתן לראות את אזור c3-4 וניתן לראות לחץ על העצב
    הגודל של העצבים לא זהה בשניהם

Men
    משתתף

זה תמונה נוספת המראה את אותו אזור וניתן לראות לחץ של הדיסק

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.