מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16573
  עינת
  משתתף

  לרופא שלום
  אני בת 30. סובלת כבר כמה שנים מכל מיני כאבים שבאים והולכים בראש, בבטן, ברגלים, בידיים…
  כל פעם עושים בדיקות מקיפות ולא מוצאים כלום והכאבים עוברים אחרי תקופה מעצמם.
  לפני כשנתיים היה לי כאב ראש שנמשך קרוב לחודש. עשו לי LP, CT, בדיקות עיניים. הכל היה תקין. אמרו שזו מיגרנה כרונית.
  היום, קרוב לשנתיים אחרי, שוב חזר הכאב הנוראי הזה שלא מרפה. אותו כאב בדיוק כמו אז. כאב בעורף ולחץ חזק מאזור האף והעיניים. הכאב מחליש, מסחרר. אני כבר מעל 10 ימים עם הכאב ראש הזה, והפעם מנסה לא להשבר וללכת למיון, אבל אני דואגת. מיגרנה לא הרגישה כך מעולם. (ולצערי אני יודעת גם איך מיגרנות מרגישות)
  בשנתיים האחרונות שמתי לב שלעתים לאחר התקף של כאב (ביד/רגל/בטן/ראש), יש לי מעין התכווצויות בשרירים שבאזור שכאב, מעין שחרור לחץ/ויברציות הייתי קוראת לזה. זה קורה לי בעיקר בעפעפים, זויות הפה, שורש כף היד והברך. בימים הללו של כאב הראש הזה אני מרגישה לפעמים שהשרירים שלאורך הגב עוברים התכווצויות שכאלו.

  שמעתי על פיברומיאלגיה, ואני בימים אלו בהליכים ובדיקות לקראת יעוץ בנושא. רציתי לדעת אם יש טעם בכלל ללכת ליעוץ ראומטולוגי ואם הסימפטומים שאני מתארת קשורים בכלל לתופעה (שאם הייתי מאובחנת בה, אולי היה קץ ליסורים והספקולציות..)

  תודה רבה וסליחה על אורך הפירוט. כנראה שאורכו כגודל הסבל…

  עינת

  #16576
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  הסימפטומים שלך אכן מורכבים. לא תמיד הבדיקות מראות משהו, וזה שהבדיקות תקינות זה לא אומר שאין בעיה. למשל במחלה כמו פיברומיאלגיה כל הבדיקות תקינות, וככל הנראה מדובר בסף כאב נמוך של מערכת העצבים, דהיינו במצב מסויים של רגישות יתר של המערכת, ולא ממש במחלה שתלך ותחמיר ותגרום לנזק רקמתי או לתהליך כזה או אחר שניתן לאבחן בבדיקה כזו או אחרת. הסימפטומים שלך כפי שאת מתארת אינם טיפוסיים ל- פיברומיאלגיה, אך זה פחות חשוב, כי תמיד יש ואריאנטים בין אנשים שונים. בנוגע לראומטולוג, לא בטוח אם מדובר בבעיה בתחום זה, אבל בהחלט אינני רואה סיבה למה לא להתייעץ גם עם ראומטולוג.

  בברכה וכל טוב

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.