מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16168
  אלמוני
  אורח

  לרופא שלום
  אני בת 29, וסובלת מאוד מכל מיני מחושים מוזרים .
  לפני כשנה סבלתי מכאבי ראש חזקים שלא הרפו ממני במשך קרוב לחודש שלם. אותה תקופה סבלתי גם משלשולים/כאבי בטן וכל מיני מחושים בדרכי העיכול. כאשר כלו כל הקיצין הגעתי למיון שם עשו לי LP ,בדיקה של העיניים וסי טי מוח והצליחו לשלול כל בעייה אפשרית (גם סרולוגיה לכל מיני וירוסים נשללה). הסברה הייתה שמדובר במיגרנה כרונית . כשבוע אחרי שעברתי את הבדיקות האלה הופיעה פריחה קטנה על הפנים שלי ואז הכל נרגע ונעלם כאילו לא היה.
  כל אותה שנה אחרונה אני עדין סובלת ממערכת העיכול, אך בחודש האחרון, כאב הראש הבלתי פוסק הצטרף לכל החגיגה…. והפעם, רק בצד שמאל של הפנים. ובנוסף- יש לי גם כאבים לעיתים בכף יד שמאל, כשמיד אחרי שנרגע הכאב מתחילים התכווצויות בשרירים שביד.

  תארתי לך כרגע על קצה המזלג את הסבל שעובר עלי, ותהיתי אם תוכל לשפוך קצת אור על הסימפטומים האלה. האם מדובר בכל זאת במשהו נוירולוגי??? (הרי שללו "הכל") ומה הקשר למערכת העיכול?? האם בעיות במערכת העיכול יכולות לגרום לכאב הראש???
  למותר לציין, כי אני לא מצויה בסטרס מממושך (ואם כן, זה רק בגלל הסבל הפיזי שלי), ואני לא שותה קפה או נוטלת תרופות כלשהן באופן קבוע…

  #16186
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  כאבי ראש הם כמובן בעיה נוירולוגית. לעיתים הם מלווים בכאבים במקומות אחרים. לא תמיד מוצאים את הסיבה, ואז מדובר בכאבי ראש ראשוניים, שיכולים להיות על רקע מתח שרירי הקרקפת או מסיבות אחרות. יתכן שגם כאבי הבטן מעידים על סף נמוך שיש לך לכאב. אני מבין שעברת כבר בירור מקיף, ולא נמצאה סיבה, אז יתכן שיש מקום להתמקד בטיפול בסימפטומים.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.