מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    lior
    משתתף

שלום ד"ר,

לפני כשנתיים עברתי CT ראש ולפני כשלושה חודשים עברתי MRI ראש עם חומר ניגוד וברוך השם יצא תקין.
    אני סובל מכאבי ראש כרוניים בכל אזורי הראש וכן מסחרחורות בסביבות שנתיים ובנוסף יש לי גם כאבים בחלקים מן הראש אם אני לוחץ עליהם.
    האבחון של הנוירולוג הוא שיש לי מיגרנה כרונית שמלווה בסחרחורות.

השאלות שלי הן:
    1. הוא רשם לי לקחת כדורי לופרסור דיויטבס – האם הם יעילים לבעיה שלי?
    2. האם מתוך ה-MRI אפשר לשלול כל בעיה נוירולוגית אצלי במוח ? (שטפי דם,גידולים, בעיות בכלי דם וכו'? (שלא נדע))
    3. האם יש הבדלים בין מכוני MRI בארץ? הכוונה האם יש מכונים שהצילומים פחות טובים וכך אפשר לפספס דברים קריטיים במוח?
    4. האם כדאי לעשות בדיקת MRA ו EEG גם?

תודה רבה, ואבקש אם תוכל בבקשה לענות לי על השאלות לפי המספרים.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לופרסור זה כדור למניעת מיגרנה. ה- MRI מראה בעיות מבניות, בד"כ במיגרנה הוא תקין. אין הבדל מהותי בין מכוני ה- MRI השונים. MRA ו- EEG לא אמורים לתרום באבחנה של מיגרנה, בכל אופן תתייעץ עם הנוירולוג שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

lior
    משתתף

השאלה היא האם מבחינה נוירולוגית אני אמור להיות רגוע? לכן שאלתי אם יש טעם לעשות עוד בדיקות שונות כגון MRA או EEG כדי לשלול לחלוטין בעיות אחרות שיכולות לגרום לכאבי ראש והסחרחורות?

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    על פניו לפי מה שתארת ובפרט לנוכח ה- MRI התקין , לא רואה סיבה לדאגה. הבדיקות הנוספות שציינת בד"כ אינן בדיקות מקובלות בבירור כאבי ראש. לא חושב שיש הגיון להכביר בבדיקות. יש לשקול כל בדיקה ספציפית למה שמחפשים. אם יש חשד קליני לבעיה בכלי הדם אז יש מקום לשקול MRA. בנוגע לביצוע בדיקות כאלה או אחרות עליך להתייעץ עם הנוירולוג שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

חיים
    משתתף

שלום רב שמי חיים ואני מצטרף לשאלות כאן, עם שאלה חדשה…
    לפני כ 6 שנים השתדרגתי גם אני ורכשתי מכשיר טלפון סלולרי…שנה לאחר מכן התחלתי לחוות כאב ראש חזק בעונה השמאלית של ראשני (הצד בו אני מחזיק את הטלפון)
    האם יש קשר ישיר לקרינה סלולרית של הטלפון או שמע זהו דבר אחר?
    תודה
    חיים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אין לי מידע רב על כך. קשה לדעת.
    ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.