מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

אני בת 20, חיילת, סובלת מכאבי ראש חזקים, יומיומיים, בשנים האחרונות- עם החמרה קשה בשנה האחרונה (בערך מהגיוס.)
    לפני שנתיים-שלוש, רופא המשפחה שלי חשד שאולי יש קשר בין כאבי הראש לבין לקיחת גלולות, ולכן הפסקתי לקחת. לא חזרתי לקחת מאז מכיוון שעדיין לא שללו לחלוטין קשר.
    התחלתי בפגישות עם נירולוג דרך הצבא לפני 8 חודשים בערך, כל פעם נתנו לי לנסות תרופות שונות (אלטרול, אלטרולט, טופמקס, נבוקו)
    ואף אחת מהן לא השפיעה עליי. ניהלתי יומן כאבי ראש שבו נראה כי כאבי הראש הם יומיומיים, אחת ליומיים-שלושה כאב משתק שגורם לחוסר תפקוד,
    ושאר הזמן (כמעט כל הזמן) כאב לא נעים ומגביל, ברמות שונות וגבוהות יחסית.
    הכאב מתמקד, לרוב, בעיקר בדפיקות חזקות מאוד ולחצים ברקות, לחצים בין הגבות וכאבים נוספים.
    שלחו אותי לסיטי מוח, שבו נכתב- בעומק האונה הפריטאלית ימנית ממצא ציסטי בודד בגודל 9.5 מ"מ, לא ברור טיב הממצא.
    לאחר תוצאות הסיטי, הפנו אותי לMRI, שבו נכתב:

ת.מ. למח ללא ועם הזרקת גדוליניום:
    .הבדיקה נעשתה בסדרות משוקללות DWI ,T1, T2, FLAIR
    . קודמת מתאריך נערכה השוואה לבדיקת 22.06.2009 CT
    סיבת הפניה: החמרה בכאבי ראש.
    ממצאים:
    מודגמת מערכת חדרים, ציסטרנות וחריצים תקינה.
    ציסטה ארכנואידלית קטנה בקוטר של כ 1- ס"מ מודגמת בכורואיד פישר מימין, ללא שינוי מבדיקת ה,CT
    ללא אפקט מסה.
    בכל הסדרות כולל סדרת ה CSF- האות מהנוזל זהה ל.DWI
    אין עדות לאוטם, דימום או תהליך תופס מקום.
    לאחר הזרקת גדוליניום אין עדות להאדרה פתולוגית.
    מעבר קרניו צרביקלי תקין.
    אין עדות לאותות בעצמה חריגה. FLAIR- ו T2 בסדרות
    אין עדות לאוטם חריף. בסדרת הDWI
    אותות זרימה תקינים מכלי הדם הגדולים.
    סיכום: הבדיקה תקינה.

עם ההפניה לבדיקה, קיבלתי גם הפנייה לנירוכירורג.
    התור שקיבלתי הוא לעוד חודשיים, עם אפשרות לזימון מוקדם יותר לאחר העברת התוצאות לאיכילוב, אם המומחה יחשוב שזה דחוף יותר.
    כרגע אני לא יודעת מה לעשות עם כאבי הראש החמורים, יש לי המון תופעות נוספות שקשורות, לדעתי, לכאבי הראש, כגון: קושי בהתמקדות, לוקח לפעמים כמה שניות. כאבים בעפעפיים לעתים.
    כאבים בסינוסים- לחץ מעל האף ובין הגבות. יש לציין כי יש לי נזלת אלרגית בנוסף, שאולי משפיעה בתחום הזה. לעתים חולשה, עייפות והתנהלות איטית. דפיקות חזקות מאוד שמתחזקות ומופיעות יותר בזמן הליכה, עלייה במדרגות, כל פעילות גופנית שהיא, חשיפה לשמש, רעש, שינה מועטה וכו'.
    לפני כ7 שנים אובחנתי כסובלת מבעיות של קשב וריכוז, מאוד השפיע עליי בכל שנות לימודיי. לעתים סובלת מבחילות וסחרחורות, בעיקר כשאני קמה.
    אולי קשור ואולי לא, אבל לעתים קרובות יחסית אני מאוד עצבנית וחסרת סבלנות.

אודה לך מאוד על חוות דעתך המקצועית, כמובן שאגש לנירוכירורג להמשך טיפול.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הממצא ב- MRI של הראש הוא ככל הנראה ממצא אקראי. סביר להניח שהציסטה הארכנואידלית הקטנה אינה קשורה לכאבי הראש שלך. אני מניח שהנוירוכירורג ימלץ על מעקב בלבד. אולי לחזור על ה- MRI בעתיד.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.