מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25383
  נאור
  משתתף

  שלום ד"ר. בן 39 בריא בדר"כ. ביקרתי אצלך לפני שנתיים בגלל קפיצות שרירים – בדיקה תקינה. ביקרתי אצלך שוב לפני 4 חודשים בגלל כאבי שרירים (גב תחתון, ישבן, רגליים) שנמשכים כבר 6 חודשים. בדיקתך שוב תקינה, המלצת על אלטרולט (לא ממש סייע לי). אמרת לי בביקור שמערכת העצבים שלי כנראה רגישה וזה בא לידי ביטוי פעם בקפיצות שרירים ופעם בשרירים תפוסים. במשך חצי השנה האחרונה אני ממשיך לסבול מכאבי השרירים כמעט בכל הגוף, באופן לא רציף. העניין הוא שכמעט אחרי כל פעילות מתונה (2-3 ק"מ הליכה אפילו) השרירים רגישים למגע ותפוסים כאילו רצתי מרתון. ביקרתי אצל מומחית לכאב לפני שבוע – בדיקתה תקינה, רושם של cortical hyperexcitability syndrome. שאלתי היא: מהי הסיבה שיכולה להיות שבגינה אני סובל משרירים רגישים וכואבים כבר חצי שנה כאשר כל הבדיקות תקינות (בדיקות רופא, MRI אגן ועמ"ש מותני). האם ייתכן שהכל נובע ממערכת עצבים רגישה ושהשרירים נתפסים כל כך בקלות מכל פעילות מתונה שאני מבצע? מהי משמעות האבחנה של ההייפר-אקסיטביליטי סינדרום? אודה לתשובתך, העניין מעט מלחיץ אותי.
  תודה רבה.

  #25390
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  דווקא אין סיבה להילחץ, כי לא נמצאה מחלה. מדובר במצב נתון של תכונה או נטייה של מערכת העצבים שלך, ותו לא. למה מערכת העצבים שלך כזו? סביר שזו נטייה גנטית, אישיותית וכו', אי אפשר לדעת בוודאות. העיקר שאין מדובר במחלה נוירולוגית. תוכל לקחת מגנזיום, להיעזר ברפואה משלימה וכו', ולהנות מהחיים.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #25401
  נאור
  משתתף

  תודה על המענה ד"ר. יש לי רק 2 שאלות קטנות נוספות:
  1. האם תוכל להסביר לי מהי המשמעות של האבחנה של ד"ר ליאורה שכטר cortical hyperexcitability syndrome?
  2. ניסיתי אלטרולט ובקלוסל ושום דבר כרגע לא מקל על כאבי השרירים. האם ישנן תרופות אחרות טובות/חזקות יותר לטווח ארוך שיקלו על כאבי השרירים?

  תודה רבה

  #25409
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  זה מונח כללי שמשעותו שמערכת העצבים שלך "רגישה", דהיינו שסף הגירוי נמוך. זו למעשה תכונה של העצבים. לגבי תרופות, יש מגוון תרופות, עליך להתייעץ בעניין עם הרופא המטפל שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.