מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    לילך
    משתתף

דר רון שלום
    אני בת 38 אמא שלושה ילדים ועובדת בבנק.
    לפני כחצי שנה החלו להופיע תופעות של עקצוצים וכאבים ברגליים ובידיים .בדיקת EMG יצאה תקינה.
    הכאבים מופיעים בידים וברגליים וישנה נוקשות באצבעות הידים וכאבים חמים במפרקים.בביקור אצל המוטולוג אמרה שלא רואה סיבה לתופעות למרות שבדיקות דם ESR 1 HOUR 34 ו CRP 2.1 .
    אני אובדת עצות וסובלת מאוד .יש לי חרדות הנובעות ממצבי וזה פוגע במצב רוחי ובתפקודי.
    יש לי זרמים בגוף לפעמים בפנים וראש ורופא המשפחה אמר לי שזה לא הגיוני מה שאני מתארת ,אך אני יודעת מה אני מרגישה.לפעמים יש כאבי ידיים חזקים אחרי מאמץ קל כמו נקיון הבית.
    האם יש לך רעיון מה הסיבה לתופעות וחשוב יותר האם יש לזה פתרון?
    תודה מראש.
    לילך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לילך שלום

לעיתים יש תסמונות של כאב והפרעות בתחושה ולא מוצאים דבר בבדיקות. בנוגע לשקיעת הדם ול- CRP את צריכה לראות ראומטולוג, אם הראומטולוג ישלול בעיה בתחומו, הייתי מציע שתפני גם לרופא נוירולוג בגלל התחושות הלא תקינות. עדיין כמובן יתכן מצב שהבדיקות תהיינה תקינות ואז יהיה צריך לשקול טיפול לסימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

לילך
    משתתף

תודה רבה על תשובתך.

מה זה אומר טיפול בסימפטומים?
    על מה יכולות להצביע בדיקות תקינות ?
    האם זה אומר שאצטרך לחיות עם הסימפטומים האלו?

אציין כי מופיעים כאבי רגליים אחרי פעילות ממש קלה וחולפים לעיתים לאחר מנוחה.
    זרמים הכול מיני חלקים בגוף
    האם emg תקין שולל נרופתיה?

תודה מראש
    לילך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

בדיקת EMG תקינה לא שוללת נוירופתיה בכל המקרים. EMG זו בדיקת עזר, יש מקרים של נוירופתיה שלא רואים ב- EMG. טיפול סימפטומטי הכוונה לטיפול בסימפטומים עצמם, כלומר בתלונותיך. כפי שהסברתי לך לעיתים הבדיקות חוזרות תקינות, אך עדיין יש כאבים. את צריכה פשוט לסיים את הבירור הרפואי ולראות אם הבדיקות תקינות. טיפול סימפטומטי אמור לעזור לסימפטומים, זה לא אומר שתצטרכי לקחת אותו כל החיים ושהסימפטומים ימשיכו כל החיים. לעיתים קרובות הטיפול עוזר ואפשר להפסיק אותו.

בברכה

ד"ר רון דבי

לילך
    משתתף

דבר ראשון – תודה על תשובתך.

רציתי לדעת איזה בדיקות אתה ממליץ לי לעשות כדי לבצע בירור לתופעות?

אני ממש עובדת עצות ומלאת חרדות בקשר למצבי.

לילך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לילך שלום

אני כמובן לא אוכל להמליץ לך על בירור רפואי פרטני בהתכתבות, זו לא מטרת הפורום. הפורום נועד לענות על שאלות כלליות, להאיר נקודות לא ברורות, לתת כיוון כללי והוא בשום פנים אינו תחליף לביקור ובדיקה על ידי רופא. לכן, הייתי מציע שתחזרי לנוירולוג שבדק אותך ומכיר את בעייתך, שידריך אותך מה עליך לעשות.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.