מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25309
  לורן33
  משתתף

  דר שלום רב בת 34 מזה שנים סובלת מהיפוכונדריה ברמה קשה.
  לפני שנה התחילו לי קפיצות שרירים בכל הגוף , רופא נוירולוג בדק אותי בדיקה גופנית לפני 5 חודשים וטען שזה מלחץ וחרדה והמליץ על טיפול פסיכיאטרי.ואכן הקפיצות נעלמו והן חוזרות אחת לכמה חודשים בזמני סטרס.
  באותו הזמן התחילו גם כאבים בשרירי הלסת כאב שמגיע אחת לחודש בערך ונעלם עם לקיחת אופטלגין. רופא פרטי מומחה של פה ולסת טען שזה כאב ממקור שרירי (כנראה מסטרס) והפנה אותי לפיזיותרפיה. ושם המטפלת טענה שכל השרירים שלי תפוסים שכמות צוואר ופנים ולטענתה אני חייבת להתחיל לעסוק בפעילות גופנית.
  סבלתי לפני 3 חודשים גם במשך מספר שבועות מתחושת דיזינס ולאחר שהרופא משפחה בדק אותי נרגעתי והתופעה עברה.
  בחודש וחצי האחרונים התחילו לי כאבים בכל שרירי הגוף והמפרקים מן כאב נודד ממקום למקום שנמשך בין שניות בודדות לדקות ולפעמים נשמעים גם קליקים ויש ימים שאין כאב בכלל. והרבה פעמים נתפסים לי שרירים (אחת לחודש רגל כתף צוואר) למשך יום או מספר ימים ומקלחת חמה מפחיתה את הכאב ובדכ השריר משתחרר.
  אני נמצאת בבית עם ילד בן שנה וחצי ששוקל 12 קילו ואני מרימה אותו הרבה…
  אני רוצה לציין שזה לא כאב ברמה שמשתקת אותי ואני מתפקדת אבל מבחינה נפשית הראש כל הזמן עסוק בכאב ומתי הוא יגיע ובמחשבות רעות.
  נכנסתי לחרדה ענקית שמדובר במחלה נוירולוגית או בטרשת נפוצה ובקושי מתפקדת בבית עם הילדים.
  האם יתכן שחוסר פעילות גופנית וסטרס ממושך יכול לגרום לתופעות האלה או שיש חשש למחלה אמיתית? ואילו בדיקות כדאי לבקש?
  אשמח לחוות דעתך.

  #25323
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נבדקת כבר על ידי נוירולוג ששלל בעיה נוירולוגית. מה גם שאופי הסימפטומים לא טיפוסי למחלה נוירולוגית. יתכן שמדובר במתח נפשי או אולי פיברומיאלגיה. את יכולה ליתר ביטחון להיבדק שוב על ידי הרופא שלך .
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.