מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ישראל
    משתתף

שלום .
    ניסיתי לקצר ככל הניתן ועדיין לתאר את מצבי במפורט ,אשמח מאוד לתשובתך.
    אני בן 20.
    סובל מכאבי גב עזים ביותר באופי שורף עמוק ( בעיקר) / חום / ולעיטים רחוקות יותר – מדגדג / עוקץ / חריף .
    הכאב המתואר הוא בגובה t9-t12 ( מקרין גם לצלע ימין) מחמיר מאוד מאוד עם הזמן
    מפריע מאוד בתפקוד ולא מאפשר לי לנהל אורח חיים נורמלי .
    אני כשנה וחצי עם הכאבים ( שהחלו לאחר הרמת משקל כבד) , בוצעו מספר בדיקות mri ; ממצא עיקרי בגובה t8-9 בקע דיסק מרכזי עם לחץ קל על קדמת החוט סיגנל אות תקין בגובה זה ,רוחב התעלה שמור.
    * הלחץ על החוט שדרה קל מאוד וללא ״ סימני לחץ״ / מיאלופתיה
    בבדיקה אורטופדיה אין רגישות באיזור , בדיקת נוירוחירורג – ללא חסר נוירולוגי משמעותי , למעט חוסר תחושה קלות בירך ימים – וההמלצות לטפל שמרני כי ניתוח זה בגישה קדמית בלבד בגובה זה – דבר שלא בא בחשבון לפי המלצת הנוירוכירורג
    Emg תקין.
    טופלתי ב: ארקורסיה , סלקוקס , טרמדקס , קטדולון , זריקה תחת שיקוף ( שהחמירה לכמה ימים את הקרנת הכאב לצלע ימין ) , פרקוסט , אוקסיקוד , מדבקות ,ליריקה , גבאפנטין , אלטרולט , סילבטה ,
    ללא שיפור משמעותי …..
    בנוסף סובל מבקע דיסק מרכזי l5s1 ובקע ימני s1-s2. שמקרינים לתחתית שוק שמאל ולישבן וירך ימין, ( אך הכאבים שנובעים מגב התחתון פחות קשים מהכאב גב הטורקולי) .
    ונימול ממש ממש קל באמה בשני הרגליים
    גם ניסיתי הידרוטרפיה , pt, כירופרקטיקה שיאצו וכד׳ .
    ובחודש באחרון יש גם כאבים באופי דומה באיזה הצוואר ( c5-t2)
    לדעת כמה רופאים הכאב הוא נובע מהשרירים …. ( שנפגעו ?)
    איזה עוד טיפולים אוכל לנסות / לקבל כדי להשיג הקלה במצבי – שאולי אוכל להתחיל לתפקד ולהתחיל את חיי.
    תודה מראש. ומצטער על הבלבול בהודעה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא נשמע כמו בעיה נוירולוגית, מה גם שבדיקת נוירולוג היה תקינה. סביר שמדובר בכאבים ממקור שרירי או ממקור של עמוד השדרה שאינם מצריכים כמובן טיפול כירורגי. כדאי לנסות טיפולים משלימים כמו כירופרקטיקה, דיקור, וכו' זה יכול לעזור.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ישראל
    משתתף

תודה על התגובה המהירה.
    ניסיתי את הטיפולים ברפואה משלימה .. כירופרקטיקה, שיאצו, טווינה. דיקור וכד׳ וללא שיפור..
    דבר נוסף – הפריצת דיסק בגובה d8-9 ידוע עוד לפני הופעת הכאב הטורקולי ( נתגלה עוד לפני הכאבים הנ״ל – בעקבות כאבים קלים בשיכמות – (שחלפו) .. ביצעתי mri שגילה גם את הבקע הנ״ל)
    האם יש תרופות נוספות שיכולות לפתור את הבעיה?
    נ.ב. שרירי הגב – אני עושה תרגילים כבר שנה לפי היכולת והם לדעתי לא סובלים מחולשה.
    שוב המון המון תודה .

רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יתכן שאתה צריך טיפול משולב פיזיקלי (תרגילים, פיזיותרפיה, כירופרקטיקה וכו') ותרופתי. בנוגע לטיפול תרופתי, אם בכלל ואיזה, תתייעץ עם הרופא שלך או עם אורתופד.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.