מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מרב
    משתתף

שלום, מזה 4 שבועות אני סובלת מכאב ראש שמתאפיין בתחושת לחץ באיזור העליון של הראש בעיקר, קרקפת רגישה מאוד. הכאב קיים רוב הזמן בעוצמות משתנות, נוטה להחמיר בערב. ללא הקאות או חום, לא מעיר משינה. מדי פעם גם תחושת לחץ באוזניים. בנוסף תחושת מתח בצוואר ובלסת. בדיקת עיניים וא.א.ג תקינות. בדיקות דם כלליות נכון ללפני חודשיים תקינות, סוכר תקין, ברזל תקין. בריאה בדרך כלל.
    לפני שנתיים עברתי תקופה של כחודשיים של התקפי מיגרנות וגם כאבי ראש (לא מיגרנות), אושפזתי ועברתי הדמיות CT ו MRI תקינות. במהלך האישפוז עברתי בדיקת ניקור מותני שבמהלכה נמצאו 26 תאים, כנראה של דלקת קרום המוח ויראלית (האבחנה לא היתה ברורה). בזמנו שוחררתי עם אבחנה של מיגרנות על רקע הורמונלי. יש לציין שבאותה תקופה היה לי התקן תוך-רחמי, וכמה ימים אחרי שהוצאתי אותו הפסיקו המיגרנות ומאז לא שבו לשמחתי.
    אתמול הלכתי לנוירולוג ששלח אותי ל CT מוח, ונתן לי מרשם לכדורי amitriptyline ליטול כל יום למשך שבועיים כדי לשכך את התח בצוואר. אמר שבמידה וכאב הראש לא יחלוף ירצה לאשפז אותי שוב לצורך ניקור מותני נוסף.
    האם יש אכן צורך בבדיקה כזו שוב? האם יש צורך בנטילת הכדורים הללו (הבנתי שהם נוגדי דיכאון)? האם יש כיוונים אחרים שכדאי לבדוק?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לגבי הכדורים, הם אמנם נוגדי דכאון במקור, אך היום הם בשימוש בעיקר לכאבי ראש, כאבי שרירים או כאבים אחרים ולא לדכאון. לדכאון יש תרופות אחרות חדשות יותר. בנוגע לבדיקת הניקור המותני, כל מקרה לגופו. אין כלל אחיד. אם מדובר בדלקת קרום המוח וירלית, אז לרוב אין הצדקה לחזור על הדיקה והכאבים חולפים עם הזמן. במידה וחושבים שמדובר באבחנה אחרת, אז יש מקום לשקול זאת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.