מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25570
  אורטל
  משתתף

  דר שלום רב
  בת 35 סובלת מזה תקופה מכאב ראש בחצי הימני של הראש ( הרגשה של לחץ ושרירים תפוסים ) מתחיל בדכ בשריר שממש מעל העורף ועולה עד לאיזור של תחילת הגבה ולפעמים להפך ,ממש חצי ראש .וזה תמיד מתחיל בשעות אחהצ המאוחרות .
  הכאב נמשך לכמה שעות ועובר לפעמים עם אופטלגין ולפעמים ללא ויכול לחזור מס פעמים בשבוע או אחת לכמה חודשים.בזמן הכאב יש לי נקודות רגישות בשרירי הצוואר מאחורי הראש, בגבה ולפעמים בשרירי הלסת ורגישות בקרקפת .
  אם אני לוחצת בשרירי הראש האחורים אני יכולה להרגיש איך הכאב מקרין לכל איזור הראש.
  אני רוצה לציין שלפני כחצי שנה הייתי אצל מומחה פה ולסת בגלל כאבים בלסת והוא איבחן שזה ממקור שרירי…כמו כן נשלחתי לפיזיותרפיה שעזרה והפיזיותרפיסטית טענה שכל שרירי הצוואר שלי והשכמות תפוסים בגלל חוסר פעילות גופנית, יציבה לא נכונה וסטרס.
  בנוסף לפני 4 שנים בערך עברתי סי טי ראש בגלל כאבי ראש ורגישות בקרקפת בכל הראש שיצאה תקינה . הרופא טען שזה מלחץ.
  לפני חודש הייתי אצל ראומטולוג מומחה בגלל כאבי שרירים ( הייתי בטוחה שיש לי פיברומיאלגיה)מפושטים בכל הגוף שטען שזה מסטרס ועומס ואמר לי לעשות פעילות גופנית…
  כפי שבטח שמת לב אני סובלת מחרדת בריאות מה שמגביר אצלי את המתח ואת הכאב. אני גם מתביישת כבר לבקש הפניה לנוירולוג מכיון שהייתי לפני חצי שנה בגלל קפיצות שרירים והנוירולוג טען שזה מחרדה והפנה אותי לקחת כדורי הרגעה.
  האם שרירים תפוסים בצואר יכולים לגרום לכאבי ראש והאם לדעתך אופי הכאב ממקור שרירי או שזה מעיד על משהו חמור יותר? אני ממש בלחץ.
  תודה רבה על המענה.

  #25577
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  זה נשמע ככאב ראש ממקור שרירי. כמובן שזה עדיף מכאבי ראש אחרים, כי לא מדובר חלילה במחלה נוירולוגית או בעיה משמעותית. יכולים להיות קשורים גם ללחץ נפשי. הפחתת הלחץ יכולה לעזור, גם רפואה משלימה כמו דיקור יכולה לעזור.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.