מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #26010
    שרון
    משתתף

    שלום,
    בן 24. לפני שנתיים, כנראה כתוצאה ממתח נפשי (קורס בסטטיסטיקה בשנה א' באוניברסיטה) החלו לי תסמינים של דחיפות ותכיפות במתן שתן, כשבהמשך היה כאב חד בפין וצריבה קשה במתן שתן. לאחר בדיקות שתן רבות, בדיקות דם, STD, פרוטוקול אבנים (לא נצפו), US שארית שתן (ערמונית בגודל תקין)- הכל היה תקין. לאחר שהתלוננתי על זרם שתן חלש עברתי הליך הרחבת השופכה. הכאבים והצריבה בשתן עברו אך החלו דקירות ותחושת שריפה לאורך הפין ותחושת "נשיכה" בתוך השופכה. הדקירות מורגשות מס' פעמים ביום למשך עד דקה, והן מגיעות בהפתעה. לרוב אין כאבים בשתן- כלומר לא משנה עד כמה שורף לי בפין, למזלי השתן יוצא רגיל אך עם טפטוף שתן לאחריו. הכאב תמיד אחרי השתן ובעיקר אחרי השתן הראשון והאחרון בכל יום. יש מקרים בזמן ההשתנה בהם השתן יוצא בהתלהבות (כאילו פורץ החוצה) ואז בסופו יש כאב מתגבר. אורולוגים מומחים ורופאי עור שבדקו אותי לא מצאו ממצאים חריגים או את הסיבה למצב. אני עובר טיפול בדיקור סיני (עברתי 18 מפגשים עד כה) ופיזיותרפיה לרצפת האגן. יש ימים טובים יותר וטובים פחות. תחושת השריפה חזקה יותר בישיבה ומוקלת בעמידה ובשכיבה. בזמן שינה איני קם כלל ולא חש בכאב. ככל שהיום עובר הכאב מתגבר ו"מתאפס" לאחר שינה.
    אני שותה 2 ליטר ביום ומשתין 4-6 פעמים. כאשר יש תחושת שריפה לאורך הפין יש יותר לחץ ללכת לשירותים. לא לוקח כדורים למעט אופטלגין/נורופן להקלה בכאבים (לא ממש עוזר).
    האם יכול להיות שהתופעות הנ"ל מרמזות שיש נזק עצבי? אם כן כיצד ניתן לבדוק זאת?
    האם יכול להיות משהו פסיכולוגי?- שכן בכל פעם שיש כאב/צריבה/דקירות זה גורם לחרדה.
    תודה.

    #26016
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    שלום,
    לא נשמע כמו נזק עצבי, יתכן גירוי עצבי כזה או אחר, יתכן שקשור גם למצבי לחץ. ברגע שהבדיקות האורולוגיות תקינות ואין עדות לזיהום ואין בעיה במתן שתן, אז ככל הנראה אין מדובר בבעיה משמעותית. הפרעות תחושה במקומות שונים בגוף יתכנו ללא סיבה ברורה, ואינן מעידות בהכרח על מחלה או נזק עצבי. בכל אופן, אתה יכול להתייעץ גם עם נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

    #26019
    שרון
    משתתף

    האם יש דרך להקל על גירוי עצבי שכזה?

    #26023
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    ישנן תרופות שיכולות לעזור. השאלה כמובן אם יש לכך הצדקה.
    תתייעץ בעניין עם נוירולוג בקופה.
    בברכה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.