מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    dana
    משתתף

שלום רב,
    מאז שאני זוכרת את עצמי היו לי כאבים שהופיעו בלי דפוס קבוע, מעולם לא שאלתי רופא לגביהם כי לא הצלחתי להסביר את מהותם… לאחרונה נתקלתי בפרסומת על כאב נוירופטי, שתואר כ- 'זה מרגיש כמו שריפה', ואני חייבת לבדוק האם מדובר על הכאב שאני מרגישה.

רקע: אני בת 20, ללא מחלות רקע, במעקב אחר בלוטת התריס, אלרגית לקרדית האבק, ניתוח אחד להוצאת ליפומה מהקרסול.
    מאז שאני זוכרת, בטווח לא קבוע, בין פעם-פעמיים בחודשיים, מופיע לי כאב עז בין הכתף לצוואר. זהו כאב משתק ופתאומי, כאילו השרירים שלי נשרפים מבפנים, ובזמן הופעתו אני לא יכולה אפילו לדבר מרוב כאב. כאב זה נמשך כמה שניות, מדי פעם הוא שב ומופיע באותו היום ואז נעלם שוב לתקופה ארוכה. קרו מקרים נדירים בהם הכאב הופיע ברמה נמוכה אך לזמן ארוך יותר [דקות או יום שלם], ונעלם.

האם כאב נוירופטי הוא קבוע, או שהוא יכול להופיע ולהיעלם כמו שתיארתי?
    האם יש סובלים מכאב נוירופטי בגיל כזה צעיר?
    האם יש טעם להשקיע בבדיקה של כאב כזה לא תדיר, שאי אפשר לצפות?
    אם הכאב שלי אכן מתאים להגדרת הכאב הנוירופטי, על מה הוא יכול להצביע?

אשמח מאוד לתגובה,
    תודה ויום טוב.
    דנה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כאב נוירופטי יכול להופיע בכל גיל. תחושת שריפה מאפיינת כאב נוירופטי . בד"כ הכאב מתמשך, אך יכולים להיות מקרים שבהם הוא מופיע ונעלם. ישנם מקרים בהם יש הופעה חדה של כאב ואח"כ הפוגה, תופעה שנקראת נאורלגיה. לעיתים מוצאים את הסיבה לכך, למשל לחץ על עצב או גירוי של עצב, לעיתים הסיבה לא ברורה לחלוטין. לא יודע אם במקרה שלך הבירור יוביל לאבחנה ברורה, אך לדעתי מאחר שהתופעה אצלך נמשכת, יש לדעתי מקום שתבדקי על ידי נוירולוג .

כל טוב

ד"ר רון דבי

dana
    משתתף

תודה רבה על התגובה.
    האם תוכל לתת לי מושג איזה סוג של בדיקות אצטרך לעבור? איך מאבחנים משהו שלא קיים באופן רציף?
    והשאלה היא: הכאב מופיע לעיתים יחסית רחוקות, וכמובן שאפשר להתמודד איתו- האם יש צורך ממשי ללכת לבדיקה, כי הכאב יכול להצביע על בעיה אחרת? אם לא הייתי רואה את הפרסומת קרוב לוודאי הייתי ממשיכה להתעלם מהכאב מחוסר ידיעה.

יום טוב

דר רון דבי
    מנהל בפורום

כאב נוירופטי

אם את מתפקדת טוב, והכאב מופיע לעיתים רחוקות, וסכ"ה אין לך בעיה להתמודד איתו, אז את יכולה להמתין עם הבדיקה, ולראות מה קורה. יתכן גם שיעבור מעצמו.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.