מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שירי
    משתתף

שלום.. בת 31, בריאה באופן כללי (תודה לאל) אבל שנים שסובלת מכאב ראש שמופיע פעם פעמיים בחודש ונשאר 1-3 ימים, כאב חזק בחלק אחורי של הראש, "בתוך" האוזניים, ובכל הראש. הכאב ראש מתגבר בזמן דיבור של כמה מילים אפילו, ובמצב קשה מאוד אפילו בנשימה. בחצי שנה האחרונה הכאב התחיל להיות ארוך עד 3 שבועות בחודש שזה אומר שאני כמעט כל הזמן עם כאב ראש. הוא גם מתפשט עם הזמן למקומות נוספים כמו רכות (לחץ חזק וכאב) ופנים (כל הפנים),אפשר לומר שכל הראש מהצוואר מעלה כואב, כולו. זה פוגע לי בתפקוד, עוצמות לפעמים מאוד חזקות. בנוסף, יש לי לפעמים ימים שבהם אני כל היום מסוחררת/תחושת עיפוף, הרגשת סיחרור עם הזזת הראש או תזוזה וצריכה לשכב במיטה. התופעה הזאת יותר נדירה מהכאבי ראש ולא באה בייחד איתם, קורה פעם פעמיים במס חודשים, אבל בזמן האחרון קרתה לי מס ימים רצוף. יש לי תור לנוירולוג עוד שבוע אבל אני מאוד חוששת ומפחדת.. שזה יכול להיות משהו חמור כמו סרטן או שבץ? אני יודעת שאינך יכול לאבחן באינטרנט רק מעוניינת בדעתך האם מה שתיארתי שנמשך שנים (כאבי ראש עשר שנים עם התגבות עד מצב של כעת רוב הזמן כאב ראש, וסיחרור בערך 4 שנים לסירוגין) יכולים להעיד על משהו חמור? החלטתי ללכת להיבדק כעת כי הכאבים נהיו בלתי נסבלים אני בדכ קמה בבוקר ללא כאב וזה מתחיל להתגבר במהלך היום עד שאני מנוטרלת לגמריי. רופאת אף אוזן גרון מצאה יבלות במיתרי קול, ולחץ רציני בלסת הפנתה אותי למרפאת פה ולסת (אכן שנים לפעמים כשאני אוכלת הלסת כואבת לי.. אבל זה יכול לגרום לכאלו כאבים?)

נ.ב כאשר אני יושבת/שוכבת בשקט ללא דיבור ועוצמת עיניים יש שיפור. אך אם מדברת או מתפקדת זה מתגבר, הכאבים משנים מיקום כל הזמן יכול רגע מאוד לכאוב ברכות ורגע מאוד לכאוב במוח מאחורי הראש וכו, כשהכאב מאוד חזק אז הכל כואב בייחד.. אפילו עצם האף, מעל גבות (בעיקר מעל הימינית נקודה כואבת), הראש למעלה ומאחור וכו. מאוד מודגש (וזה היה שנים כשהופיע הכאב ראש וגם כיום) הכאב עמוק בתוך האוזניים..

מתנצלת על האורך וסופש נעים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כאבי ראש שנמשכים שנים מעידים ככל הנראה על כאב כרוני ולא על תהליך מסוכן בראש. בד"כ כנוירולוגים אנו מוטרדים יותר מכאבי ראש חדשים. בכל אופן תבצעי את הבירור כפי שהנוירולוג ימצא לנכון.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.