מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24597
  דן
  משתתף

  שלום

  בן 45 בריא מלבד IBS (מעי רגיז) והיסטוריה של התקפי חרדה. בעבר סבלתי מכאבים באזורים שונים בגוף כמו כאב חד במרום הבטן, כאב בשלפוחית ודחיפות במתן שתן, שיעול ממושך של חודשים, הזעות קשות בלילה. כל התלונות נבדקו עי בדיקות דםרבות ובדיקות הדמיה כגון US ו CT ללא ממצאים אורגניים. רק לאחר שלילת ממצאים, הסיפטומים נעלמים מעצמם (לרוב בשילוב עם טיפול נוגד חרדה כמגון קלונקס).

  לפני חודש התחילו כאבי ראש מוזרים. דרגת הכאב קלה (1 עד 2 מתוך 10). הכאב מופיע בפתאומיות ונמשך בין 20 ל 60 שניות. מקום הכאב כל הזמן זז (רכות, חלק עליון, אחורי, צד ימין, מצח). התופעות נמשכות כבר חודש. אין תופעות נירולוגיות אחרות. יש לציין שיש תיאום תזמון בין כאבי הראש לכאבי בטן על רקע ה IBS.

  רופא המשפחה הפעם לא ממהר לשלוח ל CT ראש בהתחשב בהסטוריה וסבור שזה עוד ביטוי לחרדה. קיבלתי שוב קלונקס. יש לציין שיש מעט שיפור עם הקלונקס. הרופא אמר שרק אם לאחר חודש נוסף לא יהיה שיפור, הוא ישלח ל CT ראש., למרות שהוא בטוח שלא ימצא בו שום ממצא שיכול להסביר את התלונות (הוא גם אמר שבדיקת CT ראש אקראית שכזאת עלולה לגלות ממצא מקרי שאינו קשור לתלונות, מה שעלול להביא להחמרה רצינית של החרדה שלא לצורך, ולכן הוא מנסה להמנע מבדיקה שכזאת).

  האם יכול להיות עוד הסבר לכאב שכזה פרט לחרדה? האם ההחלטה להמתין עם בדיקת ה CT נכונה במקרה זה?

  תודה

  דן

  #24600
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  בהחלט יתכן שכאבי מקורם בלחץ נפשי או חרדה. ברוב המקרים של כאבי ראש שאינם מלווים בתסמינים נוירולוגיים אחרים, ובפרט כשאינם קבועים בדיקות ההדמייה תקינות. במידה והכאבים ימשיכו, תבצע CT כפי שהמליץ רופא המשפחה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.