מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #21725
  נאדין
  משתתף

  מתנצלת מראש על כמות המלל אך אני מודאגת מאוד ורוצה שיהיה לך כל פרט מידע.

  כבר חודש שיש לי תחושת כבדות ביד שמאל (הלא דומיננטית) שמרגישה פשוט כבדה כאילו העבדתי אותה שעות ללא הפסקה או נשענתי עליה כל הלילה והשריר התעייף מאוד.
  אין נימול או חסר תחושתי כלשהו ואני יכולה ללחוץ בעוצמה רגילה ולהפעילה כרגיל, רק כשאני באה להניח אותה מטה על משטח כמו עכשיו בהקלדה אני מרגישה כבדות בכל היד מהאצבעות עד סוף האמה בערך בעוצמה של -30-20 אחוז כבדה יותר מהיד הימנית, כאילו הניחו עליה משקולות קטנות, והתנועה איתה מרגישה קצת איטית ומגושמת מהימנית וזה כן מפריע קצת בתפקוד (החזקת חפצים למשל מרגישה ממש מעט מוזר וחלש, כאילו השריר עייף).

  בתחילה, עוד לפני שהופיעה תחושת הכבדות הזו ביום או יומיים הרגשתי וראיתי קפיצות שריר רבות באצבעות יד שמאל בלבד שנמשכו שעות לעתים. עכשיו זה הולך ומחמיר כאשר תחושת הכבדות החלה באצבעות, תוך כמה ימים התפשטה לאמה ועכשיו מגיעה עד הכתף שאני מרגישה פיזית כבדה יותר מיד ימין, היא ממש יוצאת מהמפרק בקליק. כרגע כבדה יותר בכ50 אחוז לפחות מיד ימין, בד"כ התחושה החלה רק בערבים, אח"כ נמשכה כל היום ולפעמים היא מגיעה לשיא אחרי 5 שעות ערות לערך בה היד כבדה מאוד ומרגישה נשמטת ממש, לפעמים עם כאב קל באיזור המרפק או האצבעות, ולאחר 3 שעות לערך התחושה נחלשת וחוזרת כמעט לנורמה.
  לפני כשבוע היד הרגישה הכבדה ביותר עד כה, ויד ימין שעד עכשיו לא הייתה מעורבת בכלל החלה לרעוד לי גם באגרוף קפוץ בחוזקה (ללא תחושת כבדות) בעוד יד שמאל החלה להרגיש כבדה בפתאומיות באותו הזמן, כך זה נמשך כשלוש שעות עד שהחל להשתפר וגם התחלתי להרגיש כאב בצוואר שלא הרגשתי עד היום, כאילו משהו זז שם.
  בימים האחרונים תחושת הכבדות כמעט ולא נמצאת (אולי 10 אחוז) אבל התסמינים עדיין משתנים מיום ליום-היום למשל הרגשתי וראיתי שיד שמאל ממש רוטטת ורועדת בחוזקה עם הפסקות קטנות מדי פעם ויד ימין תקינה. רק אחרי כשעתיים הרעד הפסיק, אך אז התחיל להרגיש רטט בכף הרגל (שלא נראה) ובעפעף ימין. מדי פעם אני מרגישה שאיברים אחרים רועדים לי או שיש כאב באחורי הברך. לפני יומיים לא הייתה כבדות בכלל, רק כאב די חזק שמרגיש כאילו העבדתי את הזרוע כולה שעות על שעות מהאצבעות עד השכמה שמאלית, מרגיש שרירי. נחלש לאחר כשעתיים.

  בת 22, רק אסתמה ומשאפים ברקע, ולאחרונה (ממש רק שבועיים) התחלתי לקחת רואקוטן בשל פצעי בגרות שצצו פתאום (ע"י רופא עור). בינתיים הורה לי רופא העור להפסיק מיידית את התרופה במידה וזה אכן ממנה (אך הוא וגם רופא המשפחה ובמיון הבהירו שאין זה סביר כי זו לא תופעה ידועה של רואקוטן) אך אני כבר שבועיים ללא התרופה והתופעות ממשיכות.
  בדיוק עשיתי MRI עמ"ש באוקטובר בגלל כאבים כרוניים בכתף ימין שיש לי מגיל צעיר מאוד ומצאו 3 בלטי דיסק, אחד מהם מרכזי וימני בגובה C6-C7 עם לחץ על השק הדוראלי, אך האורתופד (מומחה עמ"ש) טוען שאין בין הבלטים האלה לכאבים שלי קשר ואין מה לעשות (על אף שהבלטים נמצאים בדיוק באיזור שכואב לי ובמרכז לכיוון ימין. מקרי?). עד היום גם לא הייתה לי שום כבדות כזו ביד, רק כאבים נוראיים ולפעמים הקרנה ליד ימין (ולי יש כבדות ביד השניה בכלל).

  שלחו אותי למיון לפני יומיים ונשללה יחסית בעיה נוירולוגית, בדק אותי נוירולוג (הליכה, החזרים גידיים בכל הגפיים) וגם רופא עיניים ששלל לחץ תוך גולגולתי אחרי בדיקת קרקעית העין. בדיקות דם תקינות (כולל תפקודי כבד ומלחים, בילירובין דווקא נמוך קצת)
  שלחו אותי הביתה בהמלצה להמשך בירור אצל נוירולוג באם התסמינים יימשכו והשלמת B12 שנמוך מדי פעם.

  השאלה שלי אלייך היא, מה הסיכוי שכל העניין מקורו בבעיה צווארית כלשהי כמו בלטי הדיסק שיש לי (המרכזי והמשמעותי מביניהם בגובה C6-C7, עם לחץ על השק הדוראלי אך מרכזי לכיוון ימין ולא שמאל) שאולי החמירוהפכו לפריצה איכשהו למרות שלא עברתי כל טראומה? זה נשמע כמו בעיה של לחץ על עצבים (אין נימול או חסר תחושתי, רק כבדות)?

  במיון שללו את הצעתי להדמיית ראש בגלל שבדיקת קרקעית העין הייתה תקינה. יש גם לציין שעשיתי MRI מח לפני שנתיים בשל סחרחורות וכפל ראייה שחלפו-תקין כולל ארובות עיניים, וגם בCT כל גופי שנעשה בשנה שעברה לשלילת לימפומה (נשללה) לא צויין דבר על בעיה במח.

  אז סביר שהבעיה נובעת מבלטי הדיסק שלי והלחץ על השק הדוראלי או שאולי מדובר בבעיה במוח? זה כבר מפחיד אותי מאוד ואני לא יודעת מה לחשוב וחשוב להדגיש שוב-התסמינים משתנים מיום ליום, לפעמים מוחמרים ולפעמים מוקלים. אין שום חרדות, לחצים או בעיה אחרת שתסביר את זה. יש כבר תור לנוירולוג וEMG אך אשמח לדעת ממך כמו מה זה נשמע, אם זה נשמע צווארי (בהתחשב בבלטים הידועים שלי והלחץ על השק הדוראלי) או מוחי.

  תודה.

  #21733
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יתכן שלבלטי הדיסק יש חלק בתחושות שאת מתארת. לעיתים הלחץ על העצבים מהדיסק אינו קבוע, כי מדובר בלחץ מכני, ולכן התחושות יכולות להשתנות. בכל אופן, נבדקת על ידי נוירולוג וגם עברת בירור ולא נמצאה בעיה נוריולוגית, כך שלא נראה שמדובר במחלה נוירולוגית.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #21741
  נאדין
  משתתף

  מאוד לא סביר שמדובר במשהו הרסני כמו גידול מוחי אחרת התסמינים לא היו משתנים מיום ליום ולעתים מוקלים, נכון?

  יש לחזור על MRI ראשצוואר אני מניחה.

  #21750
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נכון מאוד. לא סביר שמדובר בתהליך הרסני. לגבי המשך הבדיקות עליך להתייעץ עם הרופא שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #21790
  נאדין
  משתתף

  כאב מרגיש אולי גרמי וחד ומופק בתנועות מסויימות, מרגישה את הכתף יוצאת מהמקום בקליק! ממש כאילו הכתף כבדה ומושכים לי את היד למטה. לפעמים רעדרטט לכמה דקות ביד שמאל או קפיצות שריר לכמה שניות (כרגע לא כל הזרוע כבדה, רק הכתף). זה התחיל ממש לפני כמה שעות ללא שום סיבה ובמנוחה מוחלטת.

  יכול להיות שמדובר בקרע בגיד (שום טראומה, בת 22!) או שנשמע צווארי?

  אין לי מושג מה זה יכול להיות, זה כלכך מוזר.

  #21801
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  בהחלט לא סימפטומים טיפוסיים, כדאי אולי שגם תראי אורתופד (מומחה לכתף או עמוד שדרה צווארי).
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #21900
  נאדין
  משתתף

  הכאב שתיארתי בהודעתי הקודמת לא הופיע יותר מאז. החודש הכבדות כבר כמעט ואינה נמצאת (חודש וחצי ללא הרואקוטן), מדי פעם (פעם בשבוע או שבועיים) היא חוזרת ככבדות לא מלאה כמו בהתחלה, לכל אורך היד עד הכתף ולפעמים ברעד קל ביד שמאל או ימין.
  שמתי לב שזה קורה יותר כאשר הצוואר בתנועה רבה יותר, כמו למשל עכשיו בשיעורי הנהיגה שלי אני נכנסת באופן תקין ואז באמצע השיעור הכבדות מתעוררת.

  הייתי היום אצל נוירולוג בפעם הראשונה-ד'ר זולדן בבלינסון. הוא עשה רק בדיקה של החזרים ומעקב ניסטגמוס בעיניים, לא נתן לי לסיים את הסיפור או הסתכל בוידאו שצילמתי של הרעידות ושלח אותי הביתה כשאומר שהבדיקה הנוירולוגית תקינה. אמר שלא צריך לחזור על הדמיות לצוואר או לראש וגם לא לחזור אליו לביקורת.

  לא יודעת, לא יצאתי מנוחמת אלא יותר מבולבלת. ידעתי כבר שהסימנים הנוירולוגיים תקינים, זה עדיין לא שולל תהליך כזה או אחר במח או בצוואר ,מה גם שלא קיבלתי תשובה למה זה עשוי להיות ומה לעשות אם זה ימשיך.

  מה דעתך, לקבל את זה וזהו בלי לחזור על הדמיות? אולי רק EMG? ואולי כדאי פשוט להתחיל שוב עם הרואקוטן ולראות אם זה מחמיר שוב ואז נוכל להסיק שזה פשוט מהתרופה?

  תודה

  #21906
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  אין לי מה להוסיף מעבר למה שכבר עניתי לך. הפורום אינו תחליף לבדיקה נוירולוגית פרטנית. עליך להתייעץ בעניין עם הנוירולוג שמטפל בך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.