מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רבקי
    משתתף

ב"ה
    שלום רב ד"ר דבי.
    אני בת 31ת נ+4
    מזה כארבעה חודשים סובלת מסחרחורות לא סיבובית, תחושת חוסר יציבות וחולשה בגפיים(בעיקר בצד ימין).
    בבדיקה נוירולוגית נמצא (מעתיקה):
    טונוס מוגבר פירמידלי בשתי הרגליים עם צניחה של יד ורגל ימין, החזרים מאוד ערים ושווים ב 4 גפיים עם טרמנר דו"צ בידיים, תגובה פלנטרית פלקסורית משמאל ונייטרלית מימין, חוסר בטחון וחוסר ריטמיות ב DDK דו"צ, תחושה תקינה, הליכת טנדם עם אי בטחון, רומברג עם נטיה ליפול לאחור.
    ביצעתי MRI מוח שיצא תקין,ללא אות חריג או מוקד דמם וכו'. וMRI ע"ש צווארי שמצא צניחה קלה של הטונזילים במעבר הקרניו צרוויקלי (כיארי 1).
    הייתי אצל נוירוכירורג שלא מצא ממצא כירורגי.
    בנוסף בחודשיים האחרונים אני סובלת מאוד מכאבי ראש בעיקר בחלק האחורי, שמתגברים במאמץ.
    החולשה בשרירים נמשכת גם היא ולעיתים אני מתקשה לעשות פעולות כמו לדפדף בספר,ולחלופין להרים דברים כבדים, לעלות במדרגות ועוד.
    מה לדעתך עליי לעשות הלאה? האם להמשיך לסבול?
    מצטערת מראש על האורך ותודה רבה מראש על כל עזרה!
    כל טוב.

רבקי
    משתתף
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

רבקי שלו

הממצאים בבדיקה הנוירולוגית מעידים על בעיה בעצבים המוטורים בחוט השדרה או במוח. השאלה אם הממצאים הרדיולוגים של כיארי 1 מסבירים את הקליניקה או שמדובר בסיבה אחרת. התשובה לעיתים אינה בנאלית, ויש צורך בהתייעצות נוירולוגית ונוירורדיולוגית (רנטגנולוג המומחה לבדיקות הדמיה של מערכת העצבים).

בברכה

ד"ר רון דבי

רבקי
    משתתף

ב"ה
    תודה רבה ד"ר על תגובתך.
    למיטב הבנתי בהיעדר ממצא כירורגי אין ממש פתרון לבעיה, או שאני טועה?
    האם בינתיים ישנה איזו אפשרות להקלה סימפטומטית של כאבי הראש והסחרחורות?
    שוב תודה רבה מראש!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לכאבי הראש יש פתרונות תרופתיים, או גם משלימים כמו דיקור וכו'. בנוגע לספסטיות כמובן שעדיף טיפול כירורגי שפותר את הבעיה, במידה ולא יש תרופות אנטי-ספסטיות, וגם טיפולי פיזיותרפיה לשחרור הספסטיות.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.