מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גיל כהן
    משתתף

שלום
    אני בחור בן 41 בדרך כלל בריא.
    גובה 1.76 משקל 64 קג. עובד בעבודה משרדית שגרתית.

מזה כחצי שנה מרגיש מספר תופעות, שבאות והולכות אבל בסך מגמת החמרה. בחודש האחרון התופעה החריפה מאוד.

1. בכפות הרגליים בחלק התחתון בעיקר האצבעות וגם עד כרבע כף הרגל בחלק התחתון, מרגיש במשך שעות רבות ביום רדימות. כמו כן מרגיש באצבעות תחושה של דקירות כאילו מחטים מדי פעם. לפעמים זה מציק בהליכה.
    2. בכפות הידיים בדומה לרגליים מרגיש דקירות. לגבי הרדמויות מרגיש אותן פחות בידיי. ברגליים הן דומיננטיות יותר.
    3. בחודש האחרון מרגיש כיווצי שרירים ברגליים בעיקר בשרירי הירך והשוק. למשל – אני גר בקומה 2 ועולה מדי יום ברגל. בחודש האחרון לאחר שעולה 2 קומות מרגיש כיווץ שרירים בירך וקצת כאב שם.

התופעות ברגליים הן בעוצמה זהה בשתי הרגליים.
    בידיים יש יותר תופעות ביד ימין.

בדיקות דם לפני כחודש תקינות לחלוטין –
    ספירת דם, שקיעת דם, תפקודי כבד כליות, כימיה,
    CRP CPK TSH סוכר ברזל B12 ובדיקת שתן.

בדיקת נוירולוג לפני כחודש וחצי תקינה.
    הוא רק ציין "קיימת במידה מינורית תופעה של כפפות וגרביים".

בדיקת EMG היום בקופ"ח נבדקה הולכה בכפות רגליים וידיים ונבדקו גם כמה שרירים – בכף היד בין האגודל לאצבע המורה, ביד בין המרפק לכף היד בחלק העליון, ליד הירך וליד השוק. הכל בצד ימין.
    התותאה:
    normal ncs and emg of the tested lower and upper limbs, including f-waves. no evidence of neuropathy or radiculopathy

לאור ה EMG תקין ברצוני לשאול
    1. מה יכול להיות הגורם להרדמויות ודקירות בכפות הידיים והרגליים לאור EMG תקין ובדיקות דם תקינות? האם יכולה להיות בעיה עצבית בקצוות הגפיים?
    2. מה יכול להיות הגורם להתכווציות שרירים ברגליים?
    3. האם תופעות אלה יכולות להיות מעמוד השדרה. אני סובל מעת לעת מכאבי צוואר וגב. צילום צוואר וגב וגם CT צוואר וגב מלפני 5 שנים היה תקין.
    במידה והיה לחץ מהצוואר/גב על העצב שדורש טיפול כירורגי האם זה היה ניכר בEMG ובבדיקת הרופא?
    אם לא האם יש בכלל טעם לעשות שוב הדמיה??
    4. מה דעתך ומה כדאי לדעתך לעשות?

המון המון תודה
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

התכווצויות שרירים , רדימות,

שלום,
    יתכנו מספר סיבות לסימפטומים, החל מבעיות עצביות שלא באות לביטוי ב- EMG או בעיות בעמוד שדרה אן אפילו מתח נפשי. תלוי מה הממצאים בבדיקה הנוירולוגית ומה הרושם של הנוירולוג שבדק אותך.

בברכה

ד"ר רון דבי

גיל כהן
    משתתף

תודה על תשובתך
    אם כך מה אתה מציע שאבדוק?
    האם יש בדיקת דם שיכולה להסביר זאת?

כתבת עמוד השדרה. היות ומדובר גם ברגליים וגם בידיים האם יש צורך בהדמית הגב או הצוואר?

תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

אני לא יכול להציע לך תוכנית טיפול או בירור ספציפית. כפי שכתבתי לך הבירור נגזר מהרושם של הנוירולוג בבדיקה הנוירולוגית וממה שהוא חושב שיכולה להיות הבעיה. לכן בנוגע לבדיקות שאתה צריך לבצע עליך להתייעץ עם הרופא נוירולוג שבדק אותך.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.