מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26038
  ויק
  משתתף

  שלום ד״ר
  בעלי סובל לאחרונה (קשה לומר מתי התחיל) מנימולים קשים בידיים וברגליים לעיתים כאבים עזים ברגליים תחושות של קרח ואש כשהולך מרגיש כמו על סיכות היה אצל אורטופד שעשה לו את הבדיקה של ההולכה החשמלית ברגליים ובידיים. עבר ניתוח ביד לתעלה קרפאלית אך לאחר זמן קצר חזר הנימול והכאב, מקבל ליריקה 300 מ״ג אך לא עוזר, בימים האחרונים ישנה החמרה נימול גם בפנים ובשפתיים בגב בעצם בכל הגוף. לאחר שקראתי קצת ביקשתי הפניה לנוירולוג וקיבלתי תור ל 22 למאי אנחנו מתגוררים באילת ואני לא יודעת אם זה בסדר לחכות עד הבדיקה. בבקשה עזור לנו איני יודעת למי לפנות. רופאת המשפחה שלו אומרת לחכות וגם בבית החולים באילת אומרים לחכות לבדיקה של הנוירולוג, האם אפשר לחכות במצב כזה?

  #26039
  ויק
  משתתף

  סליחה ד״ר שכחתי לציין שבעלי חולה FMF ונוטל מזה שנים רבות 5 קולכצין ביום וסובל גם משילשולים קשים.

  #26043
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  הסימםטומים נשמעים כמו נוירופתיה, כלומר הפרעה כזו או אחרת של העצבים. קולכיצין יכול לגרום לפגיעה בעצבים ההיקפיים, זו תופעה ידועה. כמובן שבעלך צריך להיבדק על ידי נוירולוג כדי לאשר את האבחנה, וכמובן למצוא הסבר לתלונות. זה לא נשמע סיבה ללכת לחדר מיון. יכול להיות שרופא המשפחה יוכל בינתיים לתת טיפול לסימפטומים וגם לנסות להקדים את התור לנוירולג.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #26044
  ויק
  משתתף

  תודה רבה ד״ר על התייחסותך ברשותך עוד 2 שאלות עם אפשר.
  רופאת המשפחה נתנה לבעלי ליריקה 300 מ״ג אך זה לא עוזר, האם יש תרופה מאותה משפחה שיכולה לעזור לפחות עד שיגיע לנוירולוג? והאם באופן היפותטי מפסיקים את הקולכצין האם תעלם המחלה?
  תודה ושבוע טוב

  #26047
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  יש בעיה להפסיק עם הקולכיצין. צריך להתייעץ עם הראומטולוג. במידה ואכן מדובר בנוירופתיה עקב הקולכיצין, אז הפסקה או הורדת המינון יכולה לעכב את ההתקדמות, ויתכן גם לשיפור מסויים. בנוגע לליריקה אפשר להעלות את המינון או לנסות תרופה אחרת. בקשר לתרופה אחרת יש להתייעץ עם הרופא המטפל.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26051
  ויק
  משתתף

  שלום ד״ר
  באחת מהבדיקות שקיבלנו היום כתוב שיש ״דלקת בכל הקיבה״ האם קיים קשר לנורופתיה?

  תודה

  #26058
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  לא נראה שדלקת בקיבה קשורה לנוירופתיה.
  בברכה

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.