מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלן
    משתתף

כבן ,55 באלטדיסקים בגב, וביניהם מה שהוגדר רדיקולופטיה "מתונה" L5-S1.
    תכלס מזה כ8 חודשים שרגל שמאל בעיקר, קרירה וחלשה/אי תחושה בעוצמות שמשתנות במשך היום.
    אני מאד מוטרד למרות שזה לא ממש כואב,ו EMG הראה תקינות 99% ברגל ואילו בכף רגל -משהו גבולי.נוירולוג שבדק פיזית יסודית טען "שאין לי בעיה נוירולוגית" ואורטופד טוען ש"רגליי חזקות".
    שאלותיי:

1.האם תרופה כגול ברקסין או XSEFO8יכולה להועיל לדלקת, או שרק במשך וסמוך לזמן נטילתה(ואסור קחת אותה לאורך זמן)

2. כנל לגבי זריקת סטרואידים.

3.כנ"ל לגבי התעמלות.

3א.האם יש התעמלות ייחודית לרדיקולופטיה או שאין שום התעמלות שתרחיק את המגע המעצבן את העצב…

4.האם רדיקולופטיה שכזו סביר שתתפתח לנוירופתיה, ואם כן במשך כמה זמן/חודשים/שנים?

5.האם אפשר להציג לך בפורום את 2 תוצאות EMG שעשיתי בהפרש 3 חודשים?

תודה רבה

אלן
    משתתף

מחד ראיתי שאומרים שרדיקלופטיה לא מסוכנת כל עוד לא מדובר ב….
    ומאידך פיזיוטרפיסטים מזהירים שעדיף לטפל בה ולא להזניחה כי היא מתפתחת.
    אני מרגיש שחלה החמרה בהרגשה כמעט מידי יום.. וזה מרגיש לי יותר רע מהתגובות של הנוירולוגים שכלל לא התעמקו ב EMG או שנכנסתי אליהם במקרה בהרגשה/תחושה פחות גרועה..
    ואצלי זה משתנה במשך אותו יום!
    איך אני עוצר/שומר לפחות על המצב
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

רדיקולופתיה

שלום

רדיקולופתיה היא בעיה בשורשי העצבים שיוצאים מחוט השדרה ולרוב הסיבה היא פריצות דיסק שלוחצים על העצבים. התרופה קספו 8 עוזרת לכאבים ולתהליך הדלקתי, יש לקחת אותה באופן זמני ולא קבוע. פיזיותרפיה והתעמלות יש לבצע באופן מתון ומודרך ויש להימנע מתנועות חדות או תנוחות שעלולות להחמיר את הכאבים. נוירופתיה זו מחלה של העצבים בגפיים, וזה שונה מרדיקולופתיה. בנוגע ל- EMG , מאחר שיש להתייחס לבדיקה בהקשר הקליני, חשוב שיראו אותה הרופאים המטפלים שלך ולא במסגרת הפורום.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.