מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    isabari
    משתתף

שלום רב
    בן 46, עם סכרת קלה (105 לאחר צום)
    מזה מספר חודשים שאני סובל מתחושה של כפות ידיים חמות ותחושה של נימול לאורך החלק התחתון יד ימין (בעיקר) ובמידה פחותה יותר גם של יד שמאל.
    תחושת הנימול והכבדות ביד לא נעימה לעיתים היא "מסתיימת" בעקצוץ של זרת יד ימין.

כאשר אני מניח את הזרוע בזווית השולחן (המעוגלת) לאחר מספר שניות אני מרגיש אי נוחות וכאב עמום בחלק התחתון של הזרוע – כאב מציק .
    עמומחה לאורתופדיה וכירורגיה של כף היד שלל פגיעה נוירופתית ושלח אותי לצילום CT צווארי.

בבדיקה התגלה כי
    – c1-2 – ללא בלט דיסק, התעלה הגרמית תקינה.
    -C2-3 – היצרות פורמינלית מימין. ללא בלט דיסק, התעלה הגרמית תקינה.
    C3-4 – היצרות פורמינלית מימין כולל שינויים היפרטרופיים במפרקים הפצטליים. אוסטאופיט דיסק קומפלקס אחורי, הגורם ללחץ על השק התקאלי.
    c4-5 – היצרות המרווח הדיסקלי. והיפרטרופיית המפרקים הפצטליים דו"ץ, ללא בלט דיסק.
    C6-7- היצרות המרווח הדיסקלי והיצרות פורמינלית קלה מימין, ללא בלט דיסק.
    C7-D1 – ללא בלט דיסק, התעלה הגרמית תקינה.הנקבים הבין חולייתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין.
    שינויים ניווניים במפרקי לושקו בגובה C3-C7/
    האם השינויים הניווניים הללו יכולים להסביר את התחושות לכפות ידיים חמות?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הפרעות תחושה בידיים יתכנו על רקע הפרעות בעמוד השדרה הצווארי עם לחץ על העצבים שיוצאים מהצוואר לידיים. לפי בדיקת ה- CT שבצעת קיימים שינויים במספר גבהים, כך שזו אפשרות. האם זה מה שקורה אצלך , עליך להתייעץ עם הרופא נוירולוג או האורתופד שבדק אותך, שיראו אם יש קורולציה בין הממצאים הרדיולוגיים לקליניים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.