מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15201
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  אני בת 28, אין לי בעיות בריאות מיוחדות. בחודשים האחרונים הופיעה אצלי תופעה די מטרידה – תחושת שריפה בכפות הרגליים. תחושת השריפה מתגברת יותר בזמן הליכה או עמידה ממושכת, אך גם בזמן שכיבה. כל בדיקות המעבדה כולל ויטמין B12 ותפקוד בלוטת התריס היו תקינות. האם מדובר בכלל בבעיה של העצבים או אולי כלי דם? אני חייבת לציין שהתופעה של כפות רגליים שורפות די מטרידה אותי ומפריעה לי ביומיום.
  בתודה
  סימלית

  #15210
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שריפה ברגליים

  סיגלית שלום
  תחושת שריפה בכפות הרגליים בדרך כלל נובעת מבעיה בעצבים ברגליים, מצב הקרוי נוירופתיה. עליך לפנות לרופא נוירולוג ולעבור בירור, כולל בדיקת EMG ובדיקות אחרות על מנת לאבחן את סןג הבעיה. מאחר שהבעיה מפריעה לך, יתכן שיש מקום גם לטיפול בסימפטומים.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #15241
  אלמוני
  אורח

  מציע לך לנסות תכשיר של ויטמין B5 אשר מסייע מאד במצב שכזה. התקשרי לחברת סולגאר ושאלי אותם על תכשיר של B5 במינון 200 מ"ג שמיועד לתסמונת "רגליים שורפות". ניתן למצוא אותו בכל בית טבע.
  הערה: אין לי שום קשר מסחרי או אחר עם החברה הנ"ל – ההמלצה היא מנסיון אישי בלבד.

  #15242
  רינה
  מנהל בפורום

  הצעה שלי, לפני שלוקחים תוספת ויטמינים – היא לבדוק איזה ויטמין חסר. ניתן לבקש מרופא המשפחה לבדוק את הויטמינים מקבוצה B שאכן חשובים לתיפקוד תקין של מערכת העצבים. ואולי רצוי לקחת קומפלקס B שבו יש תגובה סינרגטית של כל הויטמינים מהקבוצה הזו. B12 הוא אחד הויטמינים שמחסור שלו יכול לגרום לתופעות אלו. רצוי לוודא מה הערכים שלו. לגבי חולי נוירופתיה, רצוי, לדעתי (ואיני רופאה) – לא להיות בטווח הנמוך של הנורמה אלא לשאוף לערכים גבוהים יותר וזאת כדי לתת למערכת העצבים בסיס רחב יותר להשתקמות.
  ממליצה להעביר את הדיון הזה לפורום התמיכה של חולי הנוירופתיה. – רינה, מנהלת פורום התמיכה.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.