מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25769
  יוסף לי
  משתתף

  אהלן.
  אני בן חייל בן 21 וסובל מהעיינים שנתיים פלוס.
  אני מרגיש שהעיינים שלי לא מסונכרנות כאילו העין הימנית שלי מפריעה לשמאלית.
  כאילו כל עין רואה בנפרד .
  למשל אני לא מצליח להסתכל לבנאדם בשני העיניים ביחד . לא מצליח לעקוב אחרי עצמים שנעים במהירות למשל כשאני צופה בסרט או משחק כדורגל.
  וזה גורם לי לכאבי עיניים יום יום . קושי בקריאה במיקוד בכתיבה בהכל. ברמה שזה מלווה אותי כל רגע ביום יום. השמש גם מקשה עליי מאוד זה גורם לעיינים להתאמץ יותר ואז מוביל לכאבים סביב העיינים אז אני משתדל להרכיב משקפי שמש להקל.
  עברתי ניתוח לתיקון פזילה בגיל 7 התוצאות היו טובות. כיום ישלי שאריות של פזילה (בעין ימין)
  עכשיו העין שעברה תניתוח היא עין עצלה שגם בה עברתי טיפול ע״י מדבקה וכיום היא במצב הרבה יותר טוב.
  זה התחיל לפני שנתיים במהלך משחק כדורגל פשוט באמצע התחלתי לראות מטושטש והבזקים בעיניים וסחרחורת (לא קיבלתי מכה או משו) מייד כמובן הלכתי לבדיקות אצל רופא שאמר שכנראה עברתי התקף ורטיגו שזה בעצם הסביר את התופעה . ואז אחרי זה שהבעיה שציינתי בהתחלה המשיכה (לא ידעתי להגידיר אז מה הבעיה שאני מרגיש בעצם) פשוט התחלתי ללכת לשלל רופאים ומומחים הלכתי לנוירולוג עשיתי סי טי לשלול חלילה דברים אחרים הייתי אצל נויפתימרולוג אצל מומחים לפזילה ועין עצלה, החלפתי משקפיים פעמיים כבר. בקיצור כולם אמרו שהעיינים בסדר ושאני צריך לומר תודה שזה הבעיה שלי ו.(שללו כמבן בעיה ברישתית קרנית עצבים וכל זה)
  לפני חודש הלכתי לבדיקה בשביל לבדוק האם אני יכול לעבור טיפול לשיפור עין עצלה(ניורויז׳ן)
  ובבדיקה האופטימטריסטית אמרה לי שיש לי כפל ראייה. שזה היה פעם ראשונה ששמעתי את זה אחרי שנתיים שאני סובל מיזה. נכנסתי לאינטרנט קראתי עלזה והתפועות הן אותם תופעות שאני חווה כרגע אם אני עוצם עין אחת אז אני לא מרגיש את הבעיה.
  אין לי מושג כבר למי ללכת ואיך לטפל בזה אם בכלל.
  אשמח לכל יעוץ עזרה הכוונה בנושא.
  תודה

  #25774
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כפל ראייה
  שלום,
  כפל ראייה נובע מחוסר סינכרון בין העיניים. במידה ולא מדובר בבעיה נוירולוגית, כפי שסביר להניח שזה המצב אצלך, מאחר שכבר עברת בירור בעניין, אז סביר שהסיבה היא פזילה. מציע שתפנה לנוירואופתלמולוג , שזה רופא עיניים או נוירולוג שמתמחה בתחום זה של בעיות עיניים.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.