מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שיר
    משתתף

שלום אני בת 31 אחרי 2 לידות ומזה כשנה ושלושה חודשים אני סובלת מתחושת שונות נודוות בגפיים (איזור הירך הקדמית והאמות בעיקר ולא בכפות הרגליים והידיים) ובכתפיים (יותר בצד שמאל), לעיתים שורף לעיתים מנומלל יש לי הרבה קליקים במפרקים (כולל מפרק הירך המרפקים והברכיים) לעיתים שחרור קליקים גורם להקלה בתחושת התפיסות. בבוקר זה גרוע יותר ויש תחושה של נימול וכאב בצד עליו ישנתי לעיתים יש תחושה של זרמים או רטט פנימי. אין הגבלה בתנועה ומסוגלת לעסוק בפעילות גופנית סדירה ורגילה. יש תחושות פתאומיות של עייפות שקשורות בירידה פתאומית במצב הרוח כתוצאה ממצבי (גם פיתחתי סוג של אובססיה לקריאה באינטרנט ונסיון למצוא פתרון למצב)ומעבר לזה אין תסמינים נוספים ישנה היטב ולא קמה מכאבים בלילה. התסמינים התחילו לאחר תקופה של לחץ נפשי מתמשך וחולי רב לרבות בהרפס סימפלקס בפה שלווה בחום גבוה במשך תקופה ממושכת וירידה במשקל עקב אי יכולת לאכול (כיום הסתדר). כחודשיים לאחר תחילת התסמינים נבדקתי אצל ראומטולוגית ששלחה אותי לכל בדיקות הדם שיצאו תקינות, העליתי בפניה אפשרות של פיברומיאלגיה והיא שללה אותה, וסיכמה שהבדיקה תקינה ועליי לפנות למרפאה פסיכיאטרית.

בדיקה נוירולוגית לרבות emg תקינה
    mri+ mra מוח שעשיתי מסיבה אחרת (שלילת טוברוס סקרליוזיס לאור ממצא אקראי של אנגיומיוליפומות כליתיות) תקין (למעט מיקרואנדומנה לא מפרישה – כפי שנבדק אנדוקרינולוגית שנמצאה רנדומאלית) בשלב זה לאור העובדה שלא נמאצה אבחנה הפסקתי את הבירור הרפואי ומאז אני נתונה בחרדה גדולה שכן לא נמצא מה יש לי ואני חוששת שמדובר במצב פרמננטי… ניסיתי טיפולים אלטרנטיביים שונים, כולל טיפול פסיכולוגי של שנה, וכן התחלתי בפעילות גופנית סדירה לאחרונה…

האם יש בדיקות נוספות שכדאי לי לבצע? מה יכול להוביל למצב זה? האם יש טיפול שיכול לעזור? או להוציא אותי ממצב זה?
    מרגישה שחיי נהרסו אודה לתשובה…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    נבדקת על ידי רופאים ראומטולוגיים ונוירולוגיים וגם עברת בירור מקיף ולא נמצאה בעיה מסויימת, כך שלא נראה כי מדובר במחלה נוירולוגית. ייתכן סימפטומים שדומים לפיברומיאלגיה או סימפטומים שקשורים למתח נפשי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

שיר
    משתתף

תודה על תשובתך.

האם מתח נפשי יכול לגרום לסימפטומים נוירולוגיים לזמן כה ממושך?

האם המצב הפיך?
    איך ניתן לטפל לאיזה רופא לפנות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    בוודאי, מתח נפשי יכול לגרום לסימפטומים נוירולוגיים וגופניים לזמן ממושך, כל עוד המח קיים. במקרה שמדובר במתח נפשי, אז כמבון שהמצב הפיך, כי לא מדובר בנזק לרקמה עצבית. בכל אופן, אם זה המצב, כדאי לטפל במתח הנפשי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.