מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #22128
  איילה
  משתתף

  שלום. לפני כארבעה חודשים התחילו לי תופעות של סחרחורות, בחילות, חולשה, (בערך כחודש לאחר נטילת נורטילין במשך כשנה וחצי לתופעה של תחושה של גוש בגרון והפסקתי ליטול את הכדור מאחר ורציתי לנסות להיכנס להיריון ולא ניתן היה להמשיך ליטול את התרופה). בוצעה בדיקת סיטי, MRI עמוד שדרה גבי וצווארי ובדיקת EMG והכל יצא תקין. כמו כן בוצע CT לב וריאות וגם נמצא תקין. הומלץ לי ללכת לפסיכיאטר בשל חשד שמדובר בחרדה. התחלתי ליטול ציפרלקס במשך כחודש וחצי והמצב ממש החמיר כל יום לחץ נוראי בראש מהרגע שאני קמה בבוקר ואי שקט. הוחלט להפסיק את הטיפול בשל כך. הייתי 3 שבועות בלי הכדור והלחץ בראש מאחורה כמו חגורת לחץ כזו על הראש ליווה אותי כל יום מהרגע שהייתי קמה ועד הרגע שהייתי הולכת לישון. הוחלט לנסות טיפול בכדור חדש סימבלטה ובהתחלה באמת הלחץ פחת אך לאחר כשלושה שבועות הוא חזר שוב ורק קסנקס היה מרגיע לי את זה קצת. חשוב לי לציין שלפני נטילת הכדורים הנ"ל לא היה לי דבר כזה של לחץ כזה בראש שמונע ממני לתפקד ואי שקט. לפעמים יש לי גם התכווצויות וצמרמורות בראש וכמו פעימות בראש. השאלה שלי היא כזו, יכול להיות שנטילת הכדורים הם אלו שגרמו לזה וזה נזק בלתי הפיך? האם ייתכן שזה באמת מחרדה ומתח ולא בעיה נירולוגית אחרת שעדיין לא נבדקה? אודה לחוות דעתך. אני ממש מיואשת וחסרת אונים וכבר לא יודעת מה לעשות. אודה להתייחסותך.

  #22134
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נראה שכבר עברת בירור ששלל בעיה נוירולוגית. לחץ בחלק האחורי של הראש יכול לנבוע גם מבעיה בעמוד השדרה הצווארי או לחץ על עצבים איזור העורף. לעיתים טיפול כמו דיקור יכול לעזור. יש מקרים שמדובר בלחץ על עצב ואז זריקת חסימה של העצב גם יכולה לעזור. כדאי שתתייעצי עם הנוירולוג שלך.
  בברכה
  ד'ר רון דבי

  #22136
  איילה
  משתתף

  תודה רבה על התייחסותך המהירה. עשיתי בדיקת MRI עמוד שדרה צווארי וגבי והיא יצאה תקינה. איזו בדיקה בודקת את הלחץ בעצב? מה לבקש מהרופא?

  #22140
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  אין בדיקה ספציפית לכך. בכל אופן במקרים של חשד ללחץ על העצב, ניתן להזריק זריקת חסימה לעצב האוקסיפיטלי (עצב שעובר בחלק האחורי של הראש) ולראות אם מקל על הכאב.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.