מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17215
  בן-עמי
  משתתף

  שלום רב, לפני כשבועיים אושפזה אישתי בבה"ח עקב כאבי ראש חזקים הנמשכים מזה חודש לאחר בירור די מקיף שכלל CT MRI תקינות . זיהו פפילדמה בבדיקת עיניים, לחץ בדיקור היה 41 ברקע סובלת אישתי מ APLA – מטופלת באופן קבוע בקומדין ומעודף משקל ,
  הטיפול שהיא מקבלת כרגע -טבליות אורמוקס כ 1500 מ"ג ביום ,
  החלה לשתות את הכדורים לפני כשבוע עדיין אין שיפור במצבה כאבי הראש עדיין חזקים , שאלתי – תוך כמה זמן אמורים להרגיש בשיפור? אישתי מתארת את הכאב ככאב חד רק בצד אחד של הראש האם זה מתאים למחלה זאת ? ושאלה אחרונה כדורי האורמוקס שהיא מקבלת גורמים לה להרגיש לא טוב מין תחושת חולי ועייפות – היא אמורה לקחת כדורים אלו במשך חצי שנה האם הגוף מסתגל לכדורים?
  תודה רבה

  #17227
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  לחץ תוך גולגולתי מוגבר

  שלום,

  לחץ תוך גולגולתי מוגבר ללא סיבה ברורה, קרוי גם idiopathic intracranial pressure הוא תופעה השכיחה יותר בקרב נשים עם עודף משקל. הטיפול שמקבלת אשתך הוא הטיפול המקובל לבעיה. לעיתים לוקח זמן עד שהגוף מתרגל לתרופה. אם התופעותימשיכו כדאי יהיה להתייעץ עם הנוירולוג שמטפל באשתך בנוגע להפחתת המינון. חשוב שאשתך תהיה במעקה רופא עיניים. כאבי הראש שתארת אינם טיפוסיים לבעיה, מאחר שבד"כ הכאבים הם דו"צ, ולא חד צדדיים, אך הכל יכול להיות, ואם לאשתך יש פפילאדמה, ונמדד לה לחץ גבוה בנוזל השדרה, אז זו ככל הנראה הבעיה.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.