מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מאי31בת
    משתתף

שלום
    אני בת 31, בריאה בדר"כ, ללא בעיות מיוחדות
    לפני 9 חודשים עשיתי חיסון לשפעת החזירים מסוג פקטריה. מיד לאחר החיסון חוויתי שבועיים של סיוט בהם לא זזתי מהמיטה בשל שילשולים, קוצר נשימה ותחושת לחץ בחזה, דקירות בגפיים ובגב,תחושת שריפה בגב ובגפיים, הרדמויות או כמעט הרדמויות של חלקים שונים ובהלה מכל אלו. (נדמה לי שהיה גם צמא מטורף ופיפי "שורף" בין כל אלו)
    בשבועיים האלו הלכתי פעמיים לרופא משפחה ופעמיים למיון מטעם עצמי כי נבהלתי כי נפלה לי היד בנהיגה, נרדמה על ההגה ונפלה לידית ההילוכים בלי שאוכל לעשות איתה דבר, וחשבתי שאני מפתחת את תסומנת הגליאן ברה. כנראה שמאחר שהיד חזרה לעצמה מאד מהר (אחרי כמה דקות) הרופאים ממש בקושי התייחסו לסימפטומים המוזרים ואפילו לא ראיתי נויולוג פעם אחת שהייתי במיון(אם כי ביצעו בדיקות דם שיגרתיות ועוד כמה סמנים כנראה בדם הקשורים לשאלות שעלו – בדיקות אלו לא העלו דבר ושוחררתי כעבור שעה שעתיים)
    לאחר שבועיים מרבית הסימטומים חלפו אך נשארו מספר סימפטומים עיקריים: במהלך היום יום: שריפה בגב ובידיים וברגליים שבאה והולכת לא ברור מדוע לעיתים קלה, אך פעם בכמה ימים קשה וסיוטית, ביום יום דקירות, כאבים חדים פה ושם שצצים ונעלמים כאילו בלי סיבה בעיקר בפרקים של הידיים והרגליים (אני מדברת על זמן של שניות), הרבה מאד תחושות צריבה בגפיים ובגב. פעם בכמה ימים /שבועות: חוזר הצמא המטורף וה"פיפי השורף" ליום עד כמה ימים ונעלם.
    בנוסף לכל אלו: נוספו 2 דברים עיקריים: כאב בכף רגל ימין באזור של המפרקים של אצבעות 4 ו 5 ומתחת להם כאילו אחרונית לכיוון אמצע כף הרגל ולתוך כף הרגל עצמה – הייתי אצל אורטופד שעשה צילום ולא מצא דבר.- כאב זה נמשך כבר חצי שנה!! והוא מתמשך וקבוע.
    וכמו כן: חודשיים לאחר החיסון היה לי כאב בפרקים של אצבעות 5 ו 4 ביד שמאל כתוצאה ממכה קטנה שקיבלתי – ציפיתי שתחלוף לאחר שעה..כמו תמיד.. אבל הכאב נשאר חודשיים!! והחמיר. מאחר שזו הייתה יד שמאל פשוט נחתי איתה (לעצתו של אורטופד יד מומחה שלא מצא דבר) ולא עשיתי איתה ממש ממש כלום והכאבים שם חלפו.(אגב, במקביל להתפתחות הכאב ביד שמאל אחרי חודש בערך.. התחילו הכאבים ברגל ימין).

אני מיואשת!הלכתי כמה פעמים לרופא משפחה , שלח אותי 3-4 פעמים לבדיקות דם שגרתיות ובדק בנוסף סימנים של CRP, ברזל (שיצא מאד מאד נמוך -11- והרופא המליץ לי לקחת כדורי ברזל), וויטמין D (שיצא על הגבול הנמוך -21-והרופא שלי לא התייחס לכך) ו בי 12.(שיצא נורמלי)
    רק עכשיו ! אחרי 9 חודשים! קיבלתי הפניה לנוירולוג.(אגב, האם דר' דבי מקבל דרך מכבי? אם לא האם יש המלצה לדר' מומחה שעובד דרך מכבי אודה מאד לעזרה כדי שאלך למומחה – ניתן גם להמליץ דרך המייל תודה!)
    רציתי לשאול:
    א. מה לדעתך יכול להיות שיש לי והאם יכול להיות שזה קשור לחיסון ? (אני רואה את הקשר בוודאות אבל הרופא משפחה שלי ממש התעלם, הכחיש וטען שאני מבלבלת את המוח).
    ב. אילו בדיקות מומלץ לי לבצע , האם יש מחלות שהסימפטומים שלי מתאימים אליהם?
    ג. האם יכול להיות שישנה רעילות באזור שאני גרה בו שהיא הגורם למצב (מזה 3 שנים אני גרה ביישוב קטן ומטופח אך בצמוד לאזור תעשיה)
    ד. האם נויורולוג יוכל לתת לי בדיקות ויטמינים נוספות ועקביות?

אני מתנצלת על האורך, היה חשוב לי לומר את כל הפרטים. כמו כן, אודה מאד להמלצה על רופא מכבי שיכול לעזור בנושא.

בברכה ותודה

מאי.

מאי31בת
    משתתף

תוספת קטנה – כל הבדיקות דם השגרתיות יצאו תקינות וכך גם ה CRP

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

סיפור מורכב ולא לגמרי ברור. זה בהחלט רעיון טוב שתבדקי גם על ידי נוירולוג. מכאן כמובן לא אוכל לעזור הרבה. לגבי נוירולוגים שעובדים עם מכבי את יכולה לבדוק עם הקופה. אני מכיר את ד"ר ברוך אלעד (למיטב ידיעתי המרפאה שלו ברמת גן), הוא נוירולוג שעובד עם מכבי.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.