Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה מודאגת ממחלה נוירולוגית

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    meital123
    משתתף

היי קצת רקע על עצמי..אני בת 27 בריאה בדרך כלל לא לוקחת תרופות באופן קבוע..שוקלת 53 גובה 1.70 לפני 5 חוד ילדתי בן מתוק במשקל 4.50 קג קיום הוא שוקל 10 קג ובמשך כל החודשים אני מרימה אותו המון (בעיקר שהר70 לוחץ על יד שמאל )כמובן שכאבי הגב היו מאוד כואבים (גב תחתון) (תמיד סבלתי מהגב אני גם טיפה קפופה.אני עצמאית ומיד אחרי הלידה חזרתי לעבודה אומנם לא רצופה אבל אינטנסיבי גם עם הילד והעבודה לרוב בעמידה ממושכת.. לפני שלושה שבועות התחלתי להרגיש ירידה ביכולת התנועה ביד שמאל כולל זרם לעיטים לא תמיד…וביחד עם זה גם רגל שמאל בעת הליכה קשה לי להסביר מה בדי שזה מתבטא בסירוק השיער ורחיצת כלים מהירה קשה לי בהליכה רק ברגל שמאר בכף הרגל (האזור שמחבר בין האצבעות לרגל עצמה) אחרי אליכה (צולעת יחסית ) אני מרגישה טיפה כאבים בהליכה התופעות מאוד מדאיגות אותי ואני לוקה מאז בחרדה שמתבטא בלקום בבהלה באמצע הלילה עם דפיקות לב ותחושת נימול …שמע חס וחלילה אני לא רואה טוב (תסמינים של טרשת נפוצה).. הייתי אצל 2 רופאים נוירולוגים שביצעו בדיקה כללית ולא מצאו שום דבר..ואמרו שהכל תקין שלחו לסיטי ראש..עשיתי סיטי גם הוא יצא תקין כמו כן גם בדיקות דם כלליות יצאו תקינות ..ושלחו לאמאריי שטרם עשיתי…מחכה למועד…עד אז אני מאוד לחוצהה ומפחדת מכל המחלות הנוירולוגיות שראיתי שיש ואין לי שום גנטיקה במשפחה …יכול בכלל להיות שיש לי בעיה אורטופדית? אולי פריצת דיסק מעומס יתר על הגב? גם התראומה מהלידה והלחיצות המרובות ללא אפידורל לא היו קלות תודה רבה לך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התלונות שלך יכולות להיות כמובן מסיבות אורתופדיות, כמו בעיה צווארית או לחץ על עצב ביד בגלל המעמס על הידיים והרמה ממושכת של התינוק . בכל אופן, זה ששני נוירולוגים לא מצאו בעיה נוירולוגית זה מצויין, כי זה למעשה מפחית מאוד את הסיכוי שמדובר המחלה נוירולוגית. תמתיני לאמ.אר.איי. על פניו לא נשמע שיש סיבה לדאגה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

meital123
    משתתף

הייי ד"ר רון אני עדיין באותן תחושות] חרדה ואי שקט וזה מקשה על התפקוד היום יומי שלי עם הטיפול בתינוק וכו… אני רוצה לעדכן שעשיתי mri והתשובות שקיבלתי יצאו תקינות "ללא ממצא מוחי חריג" עדיתי mri מוח וחוט השדרה כדי לשלול טרשת נפוצה…
    הבעייה עדיין לא עברה..אני עדיין עם צד שמאל (יד ורגל) בתיפוק לקוי..זאת אומרת שבהליכה אני מרגישה כאילו רגל שמאל יותר גבוה מרגל ימין..כשאני הולכת מרגיש כאילו משהו בברך משוחרר וגורם לי לאי שיווי משקל …אחרי הליכה מרובה אני מאוד עייפה (לא אופייני לי אני הייתי ספורטאית) גם רזיתי בתקופה הזאת המוןן כניראה מחוסר תאבון כתוצאה מהפחד והמצב שלי… אתמול הרגשתי שהכאב שרירים עובר לי לרגל ימן גם לא ממש כאב יותר רצון כזה לעסות אותן את השרירים בשוק והם רגישים גם מעט .. טרם עשיתי בדיקת emg מתה מפחד חשוב לי לציין שבמשך היום אין לי אנרגיה בכלל עייפה מאוד חוסר חשק מוחלט!! יש סיבה לחשוש מals? (אין לי התכווצויות שרירים)בגילי המופלג? תודה רבה על תשובתך

meital123
    משתתף

היי מכיוון שעדיין לא ענית אני מעדכנת שעברתי בדיקת emg רק ליד שמאל (הרופאת משפחה בהיאה לי רק ליד ).. והממצא הוא כזה "קיימת עדות לתסמונת התעלה הקוביטלית קלה מאד משמאל בלבד, ללא עדות לנזק בשורשים הצואריים משמאל"
    והשאלה שלי ומה קורה עם הרגל? מה הצרוף מקרים הזה שזה ביחד? יש לי הרגשה שמפספסים משהו…אמן שאני טועה…
    האם יכולות להיות השפעה כזאת מדכאון לאחר לידה?? אני קשובה לגוף שלי ולא נראה לי שזה יכול להשפיעה …
    מה זה יכול להיות ?? איזה עוד בדיקות כדי לבצע? תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הממצאים ב- EMG סך הכל מינימלים. גם ה- MRI היה תקין, וכך גם בדיקות הנוירולוגים, כך שלמעשה אין עדות למחלה נוירולוגית. יתכן שמדובר בשינויים אורתופדיים עם שינויים קלים , שגורמים לסימפטומים האלה. כדאי אולי שתבצעי גם בדיקת EMG לרגליים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.