מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    קרין
    משתתף

שלום ד"ר רון דבי
    לפני 7 שנים אמא שלי הובחנה כחולה בנרופטיה
    זה התחיל בתחושת נימול בכפות הרגלים, כיום זה החמיר מאוד אין לה תחושה ברגלים ומעט בידיים הרגלים שלה נפוחות שורפות דוקרות וכבדות,והנורא מכול הוא זה שלפעמים ממש קשה לה ללכת בלי לאחז במשהו.
    יש לה חוסר יציבות הולכת לאט וסובלת הרבה.
    אמי היא אשה חזקה וספורטאית בנפש היא נלחמת ושוחה כל יום ועושה שעורי עיצוב הגוף אבל המצב שלה מחמיר.
    בעבר היתה מטופלת אצל פרופסור שדה שהוא נחשב לאחד מטובי הרופאים בתחום אך הוא לא הצליח לעזור לנו.
    רציתי לדעת האם יש טיפול חדש? משהו שמקל על התחושה הנוראית הזאת של חוסר שיווי מישקל נימול/שריפה ברגלים, האם במחקרים שעשו מצאו משהו שעוצר את התקדמות המחלה? חשוב לי לציין שאמי לוקחת כבר שנים את הכדור קולכידין מהסיבה שהיא גם חולה בבכצט (והיא חייבת לקחת).
    אודה לך אם תוכלי לעזור לנו עם הידע שלך
    קרין

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

קארין שלום,
    נוירופתיה משמעותה פגיעה או מחלה של העצבים ההיקפיים. הסיבות יכולות להיות רבות, כך שאין להתייחס לנוירופתיה כמקשה אחת, אלא מדובר למעשה במצבים רבים הגורמים לפגיעה עצבית. בחלק מהמקרים יש התקדמות באבחנה ובטיפול, חלק מהמקרים סיבתם אינם ברורה, יתכן גנטית, ואז הטיפול בעיקרו סימפטומטי. במקרה של אמך, קולכיצין לכשעצמו יכול לגרום להתפתחות נוירופתיה , כך שזו יכולה להיות גם סיבה. יש לשקול כל מקרה לגופו, ולראות גם אם ניתן להפחית את המינון של הקולכיצין, במידה והמסקנה תהיה שזו הסיבה.

בברכה

ד"ר רון דבי

קרין
    משתתף

ד"ר דבי שלום

תודה על התשובה המהירה,
    האם יש בדיקה גנטית כלשהי שמראה על הפגם הגנטי הזה? ואם כן איפה אפשר לבצע אותה?
    אני מתעניינת גם בשביל אימי וגם בשבילי (למרות שאין לי שום סיממן לנרופטיה)
    תודה קרין

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

יש הרבה בדיקות גנטיות לאיבחון נוירופתיה , מאחר שהיום ידועים גנים רבים הגורמים לכך. יש לשקול בכל מקרה לגופו איזו בדיקות גנטיות יש לבצע, זאת בהתאם לסוג הנוירופתיה, הממצאים בבדיקת EMG והסיפור המשפחתי. לא בכל מקרה יש מקום לביצוע בדיקה גנטית, במיוחד אם אין סיפור משפחתי, ואם הממצאים בבדיקת EMG לא תומכים בנוירופתיה גנטית.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.