מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    חן
    משתתף

ד"ר דבי שלום
    שמי חן בת 32 . כבר מעל שנה אני סובלת מכל מיני תופעות שונות בגוף . זה התחיל בהירדמות של חצי מהפנים , נימול זרמים עיקצוצים וגירודים בגוף ..בנוסף עייפות ודפיקות לב כל אלה באים והולכים , מה שנשאר קבוע זה תחושת בלבול ותחושת שריפה ביריכיים שלא מפסיקה .
    אחרי שקראתי המון באינטנט הלכתי לרופא שלי ועשיתי בדיקות דם ויצאה רמה של 200 בי 12 וכשהסתכלתי בבדיקות של כל השנים האחרונות ראיתי שהיו אפילו פעמים של רמה 130 . יש לציין שאני צמחונית 20 שנה וטבעונית 4 שנים . שאלתי את הרופא כמה פעמים אם יתכן שהסימפטומים נובעים מהחוסר וציינתי בפניו שאני צמחונית כבר שנים . הוא צחק עלי ואמר לי שכל התופעות הם נפשיות ו ש " אם את כל כך אוהבת לקרוא באינטרט אז תחפשי מידע על מחלות נפש והיפוכונדריה " הזדעזעתי קשות מהתגובה ועברתי לרופאה אחרת . בינתיים התחלתי לקחת על דעת עצמי שני תוספים ביום של 1000 . הגעתי לרופאה החדשה ערכה בדיקה ויצאה רמה של 400 ( אבל לא ידעתי שצריך להפסיק את התוסף שבוע לפני אז יתכן שזה לא כל כך אמין.. ) והיא אמרה שאם הרמה עלתה ועדיין יש סימפטומים אז זה בטח משהו נפשי אבל נתנה בכל מקרה הפנייה לנוירולוג . הלכתי לנוירולוג שצחק עלי במשך 10 דקות , שאלתי על בי 12 אמר " אין דבר כזה , זה לא קיים " ואמר לי שהכל נפשי אבל אם זה ירגיע אותי יתן לי mri מח לשלול טרשת נפוצה וגם אי אמ גי' . אני לא יודעת מה לעשות וזה ממש מזעזע שרופאים צוחקים עלי כשיש לי חוסר בבי 12 וסימפטומים שבדיוק תואמים לכך . אני לא חושבת שיש צורך בבדיקות האלה ולא רוצה לעשות סתם בדיקות כשאני בטוחה שזה רק חוסר בויטמין .. אשמח לשמוע מה דעתך ושאני לא משוגעת כמו שאומרים הרופאים … תודה רבה מראש חן

דר רון דבי
    מנהל בפורום

חן שלום
    אלה התלונות שאת מרגישה, וגם אם נניח שהן קשורות ללחץ נפשי, אז מה?? זה אומר שהן לא קיימות. בלי כל קשר אלייך, גם בעיות שכביכול מוגדרות כנפשיות יש להן בסיס ביוכימי במוח, פשוט הן לא באות לביטוי בבדיקות שאנחנו יודעים לעשות. כך שהשורה התחתונה, שכל הבעיות הן למעשה נוירולוגיות, אך במקרים שאין לנו הסבר טוב או שלא רואים בבדיקה אז אומרים נפשי. בקשר אלייך, אני לא יכול לדעת אם הסימפטומים שלך הם כתוצאה מחסר 12B או לא, אני מניח שאם הנוירולוג לא חשב שזו הסיבה, אז כנראה מכלול הסימפטומים והממצאים בבדיקה לא הסתדרו לו עם חסר 12B. תיאורטית, יכול להיות שחסר 12B תרם לסימפטומים או אולי להתחלה, אך לאחר שה- 12B תוקן, הסימפטומים היו צפויים להשתפר.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.