מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אהרון
    משתתף

בן31 לפני שנה עברתי ניתוח לפריצת דיסק 
    ב L4 L5 עם הקרנה לרגל שמאל, 
    מהניתוח הכאב רק הולך ומחמיר, סובל מחוסר תחושה מוחלט בכל הצד האחורי של רגל שמאל עם רגישות עזה למגע בכף הרגל והאצבעות, וכן מעין זרמים חזקים באופן תמידי ללא שום הפסקה, אני לא יודע איך להסביר את זה, ההרגשה היא שהרגל מתה(אפשר להזיז את הרגל) אבל יש כאבים וזרמים חזקים 
    בנוסף כל פעם שאני עושה שתן או פעילות מעיים זה מעלה לי את רמת הכאב ל 10, הכאב הוא בכף הרגל (ללא צריבה בשתן נעשה בדיקת שתן + אולטרסנד וכן בדיקה אירודינמיקה אין משהוא חריג) בזמן פעילות מעיים זה ממש כאבי מות אני מרגיש כאילו הרגל הולכת להתפוצץ 
    עשיתי 2 זריקות אפידורל במרפאת כאב שרק החמירו לי את המצב, בנוסף עשיתי הזרקות של ליקודאין ומגנזיום לוריד ללא שיפור עשיתי דיקור סיני וכן סדרת טיפולים אצל כירופרקט גם לא עזר, 
    לאחרונה עשיתי MRI התשובה שקיבלתי
    מודגם מצב לאחר ניתוח בגישה אחורית עם למינקטומיה נרחבת בגובה L4-5 
    עם רקמת גרעון ברקמות הרכות במיטת הניתוח, שאף גובלת בשק הדוראלי, חודרת לתעלה הספינלית משמאל ועוטפת את השורש היוצא של L4 משמאל ואת היורד של L5 משמאל 
    עשיתי גם EMG והתשובה שקיבלתי 
    מראה ירידה ניכרת בתחושה בדרמטומים L5 S1 משמאל. החזרי פיקה דו צדדי ועקב מימין ערים, החזר עקב משמאל לא הופק, מימין תגובה פלנטרית פלקסורית, משמאל אדישה. 
    קיימת עדות לנזק בשורשים L5 S1 משמאל.

1)האם יש סיכוי שהכאב יעלם והרגל תחזור לעצמה עם הזמן או שזה לכל החיים?? 
    2)האם יש טיפול / כדור שיכול לעזור לי??

נכון להיום מטופל באוקסיקונטין,טרמדקס, ליריקה, סימבלטה, וקלונקס, אבל ללא הצלחה, אני כל היום סביב הכאב, כבר שנה שאני שוכב בבית, נאלצתי לעזוב את מקום העבודה, לא מסוגל לתפקד כלל
    בנוסף לכל זה מיזה כשנה נכנסתי למצב של דיכאון וחרדה קשים ניסית את התרופות ממשפחת SSRI SNRI וכן אלטרול / אלטרולט, סימבלטה,הבעיה היא שזה גורם לי לנוקשות שרירים חריפה ומעלה לי את רמת הכאב ל 10 יש לצין שהכדורים ממשפחת הבנזודיאזפינים כן עוזרים לי לחרדה וכן קצת לכאב הבעיה היא שזה לא פתרון לזמן רב
    3)האם יש כדור שאפשר לקחת באופן קבוע שפועל על החרדה ולא גורם לנוקשות שרירים/מרפה שרירים
    בתודה מראש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    המצב שלך מורכב, מדובר בכאב כרוני, ניסית כבר תרופות וטיפולים רבים. עליך להתייעץ עם הרופאים שמטפלים בך, או לפנות למרפאת כאב. אחת האפשרויות לטיפול בכאב כרוני שאינו מגיב לתרופות זה על ידי קנאביס רפואי. אישור לכך צריך להיעשות דרך מרפאת כאב.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.