מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שי
    משתתף

שלום רב,

אני בן 28
    לפני כחודשיים עברתי ניתוח לקיבוע חולית צואאר C3-7 בעקבות נימול בידיים וברגליים
    וחשד למיאלפותיה בחוט השדרה

כיום חודשיים אחרי הניתוח אני עדיין סובל מנימול (במיוחד ברגליים בעת ישיבה)
    לעיתים אני חש גם חולשה לאחר מאמץ פיזי
    בנוסף לפריצות הדיסק אשר גרמו ללחץ על עמוד השדרה נולדתי ככל הנראה עם הצרות בחוט השדרה הצווארי.

רציתי לשאול, האם העובדה שככח הנראה יש מיאלופתיה בחוט השדרה אומר שאני סובל מנירופתיה?
    איזה בדיקות אני צריך לעשות כדי לוודא שאין מדובר במחלות קשות יותר שגורמות לנימול (כמו ALS וכו')

חשוב לי לציין שלפני שמצאו ב MRI שיש לי בעיות בחוליות הצוואר עשו לי ברור במחלקה הנוירולוגית בביה"ח בלינסון לשלילת MS (טרשת נפוצה)ואכן החלטתם היתה שכל הסימפטומים שלי נובעים ככל הנראה מבעית העמוד שדרה צווארי והם הפנו אותי להמלצה לניתוח.
    משום מה לא עשו לי בדיקת EMG אלא רק בדיקת פוטנציאלים מעוררים שהראתה מעט אסימטריה במסילות הידיים (עיינים ורגליים תקינים)

האם יש משהו כבעל מיאלופתיה בחוט השדרה שאני יכול לעשות כדי להקל על הסימפטומים האלה של הנימול??
    אשמח מאוד להתייחסותך

תודה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה, מיאלופתיה

שלום

נוירופתיה ומיאלופתיה הן שתי מחלות שונות לחלוטין. נוירופתיה פוגעת בעצבים ההיקפיים ןאילו מיאלופתיה היא מחלה של חוט השדרה. הפרעות תחושה ברגליים יכולות כמובן לנבוע ממיאלופתיה צווארית. קשה להניח שיש לך שתי מחלות בו זמנית. בכל אופן, תלוי כמובן מה ההתרשמות של הנוירולוגים שבדקו אותך, אני מבין שהם לא חשדו שמדובר בנוירופתיה. בנוסף, תחושת נימול אינה סימפטום האופייני ל- ALS .

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.