מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דניאל
    משתתף

שלום ד"ר דבי. חוויתי פציעת ספורט בצוואר לפני כחצי שנה לערך,פציעה שהורגשה באופן מיידח כנוקשות קשה בצוואר עם הקרנות לידיים ובייחוד ליד ימין,עם דגש על הזרת. אבחנה זריזה שלי ושל פיזיותרפיסט הייתנ שכנראה נפגע הדיסק שבין c7 לt1 . יש לציין כי אני עם היסטוריה של בקע דיסק מותני בl4 5 שלוחץ על השק ולא שורש עצב,והבעיה הצווארית רק החמירה את הכאב המותני. בחודשים האחרונים התמתן הכאב המותני ברגליים,אך אני מרגיש הפרעות תחושה בכל אצבעות היד בשתי הידיים,וכן כאב באצבעות הרגליים מדי פעם. הגוף כולו נוקשה,ולאחרונה מרגיש גם ירידה בזקפה. הייתי בבדיקה אצל אורתופד שהתחמק מהשאלה על מיאלופתיה ושלח לemg , ואצל נוירולוג שטען שבטופס שהבדיקה תקינה רק שאני שמתי לב לנתון המפתיע שאותו לא ציין בפניי-החזרים ערים שווים. זה מתאים לדעתי לתלונות שלי על נוקשות,הפרעות תחושה,וכו'. אורתופד נוסף שביקרתי אצלו עשה בדיקה זריזה של שתי דקות וטען "הכל פתיר" , שלח לרנטגן שאין לי מושג מה החשיבןת שלו במקרה זה והרנטגן יצא תקין .

השאלה שלי היא האם חששי מלחץ על חוט השדרה הוא אמיתי? מאז הפגיעה הצווארית אני מרגיש סימפטומים שלא כל כך מרגישים לי סימפטומים "מכאניים" אלא נוירולןגיים,כולל גם ורטיגו. חשבתי בהתחלה שאולי מדובר במחלה דמיאלנטיבית אבל נראה לי שהכיוון לא ככ תואם. יש לי תור למרפאתך בחודש הבא,האם תוכל לעזור לי במידה מסוימת בבעיה? המלצה לביצוע mri? או שהעניין אורתופדי בלבד ואני צריך ללכת עם זה לאורתופדים? תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    האבחנה של מיאלופתיה צווארית מתבססת על הממצאים בבדיקה הנוירולוגית ועל ממצאי בדיקת ה- MRI של חוט השדרה הצווארי. על סמך זה קובעים את האבחנה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דניאל
    משתתף

תודה על התשובה. השאלה שלי היא האם יתכן שפריצת דיסק שאיננה לוחצת על החוט הצווארי תחמיר כאב קיים בפלג הגוף התחתון?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

זה לא סביר, כי על מנת שפלג הגוף התחתון יהיה מושפע מפריצת דיסק צווארית, היא צריכה ללחוץ על חוט השדרה עצמו.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.