מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18573
  דורית
  משתתף

  בני בן ה 16 יצא לטיול שנתי לפניי כשלושה חודשים. כשחזר סיפר שהיה מאוד עייף ולא הצליח להישאר עירני במהלך הטיול. מאז מתלונן על עייפות קיצונית המתבטאת במראה של עיניים כמעט עצומות לגמריי. תמיד מראה עיניו היה מעט סגור אך כעט זה ממש קיצוני.אחר מכן החל להתלונן על חולשה כללית וקושי בביצוע פעולות. ביקרנו אצל דר יאיר למפל שבבדיקה העלה חולשת חגור עליון 4 חלקית וחולשת חגור תחתון 4-5 חלקית. החזרים מופקים יותר בגפיים תחתונות (אמר לנו שזה לא משמעותי בסך הכל נראה תקין) הוא עבר בדיקות דם שגרתיות ובדיקות דם השוללות פגיעה בשרירים כולל EMG כולל RNSEMG ו SF במכון ממוגרף. כמו כן עבר בדיקת דם לגילויי נוגדני רצפטורים לאצטיל כולין וגם זה נמצא תקין. יש לציין שהייתה הפוגה של 3 שבועות בהרגשת העייפות הקיצונית וצניחת העפעפיים מלבד מנוחה של שעה ביום לעיתים. בתקופה זו גם טען שתחושת החולשה פחתה. במבט מהצד נראה כי חזר למיטבו (מנגן בגיטרה כשעתיים ביום). אך העייפות הקיצונית שוב חזרה ברגע אחד!כעת ישנם ימים שבהם הוא ישנוני כל הזמןולא מסוגל לתפקד ולמחרת הוא יכול להרגיש שוב טוב ועירני למשך כל היום עד השעות המאוחרות של הלילה כולל מראה עיניים תקין. לפניי שבוע היתה לו עצירת שתן של 32 שעות שבעקבותיה ביצענו MRI מתני וראש וגם אלו יצאו תקינים. כשהוא עייף הוא מרגיש חלש מאוד. כעת הוא בתקופת לחץ מבחנים
  והוא גם לומד הרבה. אנו לא יודעים מה עוד לעשות ולבדוק. האם לחזור על בדיקת EMG מלפניי חודש וחצי? באיזה כיוון עלינו להמשיך?

  #18578
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  אני מבין שהבדיקה הנוירולוגית לא העלתה ממצא ספציפי, וגם הבירור שד"ר למפל הפנה את בנך לשלול מיאסטניה גרביס היה תקין. לעיתים סימפטומים כמו שיש לבנך יכולים להיות כתוצאה ממתח נפשי, לחץ וכו'. אינני אומר שזה המצב אצל בנך, כי לא בדקתי אותו, אך זו אפשרות שיש לקחת בחשבון. בנוגע להמשך בירור תתייעצו עם ד"ר למפל שבדק את בנך ומכיר את הבעיה.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.