מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16764
  אלמוני
  אורח

  שלום שמי אפרת ,
  לפני מספר חודשים התחילו לי בעיות בראיה בעין שמאל בלבד התחלתי לראות מטושטש ובמקביל יש לי צניחת עפעף בעין שמאל אשר משתנה ואינה קבועה.
  רופאת המשפחה שלחה אותי לעשות בדיקות דם אשר התוצאות החריגות היו של ויטמין D שהיה בחוסר מוחלט 7 ופריטין שהיה נמוך. במקביל נשלחתי למומחה עיניים שבדק אותי ואמר שהעיניים תקינות נשלחתי על ידו לעשות בדיקת שדה מרחב ראייה ובדיקת CT לארובות העין והכל נמצא תקין. במקביל נשלחתי לנוירולוגית היא ערכה לי מס' בדיקות הנהוגות בדר"כ ושלחה אותי לעשות בדיקות של Acetylcholine receptor ab התוצאות לבדיקה היו 0.1 .
  בנוסף לבעיות בראיה יש לי בעיה של נימול בכפות הרגליים בעיקר ושל התכווצות שרירים ברגליים לעיתים יותר רחוקות כמו כן שאני שוכבת על הספה קצת קשה לי לקום מהר אלא לאט לאט כי הגוף קצת כואב לי כאילו הכל תפוס. אמרתי את כל אלו לרופאת המשפחה ולנוירולוגית אך לאור הבדיקות הם שלחו אותי הביתה ואמרו שהכל בסדר ושאני אחזור בעוד שלושה חודשים אליהם לביקורת.
  רציתי להתייעץ איתך ולשאול מה דעתך האם התוצאות של האצטילכולין בסדר כפי שאמרה הרופאה ואם כן והכל תקין מה עוד יכולה להיות הסיבה לבעיות שלי . אני יודעת שהסימפטומים למיאסתניה יכולים להתחיל מאוד מוקדם ולהימשך לאורך זמן האם אני צריכה לחשוש או שלסמוך על הרופאים ולחזור לביקורת עוד 3 חודשים.
  אודה להתיחסותך תודה אפרת המודאגת מאוד.

  #16774
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  מיסטניה גרביס

  שלום

  תלוי כמובן מה מכלול הסימפטומים שלך ומה ההתרשמות של הנוירולוגית שבדקה אותך. בדיקה תקינה של נוגדנים עדיין לא שוללת מיאסטניה גרביס . לא בכל החולים יש נוגדנים גובים נגד רצפטור לאצטיל כוחין.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.