מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

שלום.
    אני בת 35, הפעם הראשונה שחוויתי מיגרנה עם האורה היתה עם תחילת נטילת גלולות למניעת הריון.
    אחרי חצי שנה הפסקתי ליטול אותן, ותדירות המיגרנה (עם האורה) ירדה לפעמיים בשנה בערך.
    אני כעת בהריון השלישי שלי.
    בשני ההריונות הראשונים לא היתה לי מיגרנה במהלך ההריון.
    ועכשיו בהריון הזה אני בשבוע 8
    ואני חווה מיגרנה עם האורה פעם בשבוע ולפעמים פעמיים.
    יש לציין שהכאב ראש שמגיע 20 דקות לאחר אאורה הוא לא חזק כמו לפני ההריון ולפעמים אפילו לא מורגש.
    השאלות שלי הן:
    1. קראתי מאמר של נורולוג שרשם שבהריון בד"כ לפעמים חלה החמרה במיגרנות עם אאורה, והקלה במיגרנות ללא אאורה. השאלה שלי היא מדוע זה?
    2. מדוע התדירות של המיגרנות שלי גברה בהריון?
    3. איזה הורמון אחראי על כך?
    4. האם יש סיכוי שהתדירות תרד בשליש השני? ואם כן מדוע?
    5. מה הסיכוי שאחרי הלידה התדירות של המיגרנות שלי תחזור כמו שהיתה לפני ההריון?
    אודה לתשובתך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מיגרנה

שלום

מיגרנה עם אאורה עלןלה להחמיר בהריון, הסיבה היא שהשינוי ההורמונלי בהריון משפיע על כלי הדם, והדבר בא לביטוי בהיווצרות אאורה ואחריה התקף כאבי ראש. בתחילת ההריון יש עליה של פרוגסטרון וזה ככל הנראה ההרומון שמשפיע, בהמשך ההריון עקב ירידה ברמתו , הדבר משפיע גם התקפי המיגרנה. בנוגע לעתיד לא ניתן לנבא בוודאות מה יהיה.

בברכה

ד"ר דבי

אלמוני
    אורח

קודם כל תודה רבה על תשובתך המהירה.
    יש לי עוד שאלות לא מובנות:
    1. טענת שלגבי העתיד לא ניתן לדעת אבל לפי ההיגיון אם תדירות המיגרנה עם האורה גברה אצלי בהריון בגלל אותו הורמון אז רוב הסיכויים שאחרי ההריון שרמת הפרוגסטרון תרד אז גם התדירות סביר להניח תרד, לא?
    (לפני ההריון חוייתי האורה 3 פעמים בשנה ובהריון 2 בשבוע).
    2. מדוע דווקא למיגרנה עם האורה יש נטייה לעלות בתדירות בהריון ולא למיגרנה ללא האורה?
    3. מדוע לפני ההריון היתה לי מיגרנה עם האורה ואח"כ כאבי ראש חזקים ובהריון רק האורה כאשר כאב הראש כמעט ולא מורגש?
    4. מדוע רשמת שגם ירידה ברמת הפרוגסטרון בהמשך ההריון גורמת למיגרנות עם האורה? איך יכול להיות שעלייה של אותו הורמון וגם ירידה גורמות לאותו דבר?
    (ולהרחבת כלי הדם).
    5. מה מומלץ לי כעט לעשות כדי להוריד את תדירות האורה? האם שתיית נס קפה תעזור? או פעילות גופנית?
    סליחה על השאלות הרבות
    הנושא פשוט מאוד מטריד אותי
    אודה לסבלנותך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מיגרנה עם אאורה,

הכוונה הייתה שהירידה ברמת ההורמן לקראת סוף ההריון משפיעה על התקפי המיגרנה במובן של ירידה בתדירות ההתקפים. השפעה הורמונלית על התקפי מיגרנה קיימת גם במיגרנה ללא אאורה, ולעיתים קרובות נשים מתלוננת על התקפי מיגרנה סביב תקופת המחזור גם אם אין אאורה. אאורה היא פשוט סימפטומים נוירולוגים שנובעים המתכווצות כלי הדם לפני התקף כאב הראש. מאחר שהפרוגסטרון משפיע על טונוס כלי הדם זה יכול להיות גורם מאיץ לאאורה. סביר שההתקפים אחרי ההריון יחזרו להיות כמו שהיו לפני כן, אך גם בחולות מיגרנה ללא הריון יש תקופות קשות יותר וקלות יותר, כך שלא ניתן לדעת בוודאות מה יהיה אחרי ההריון, אם כי סביר שהמצב יחזור לקדמותו. לגבי האאורה לא תמיד יש ניתן לעשות משהו. יש אנשים שמאכלים מסויימים משפיעים. לגבי קפה, את יכולה לנסות ולראות, זה די אינדבידואלי. אם יעזור מה טוב, אם לא יעזור לא קרה כלום.

בברכה

ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

שוב תודה רבה לך !!!
    הצלחת ליצור לי יותר בהירות בנושא שעד היום לא היה מובן לי כלל.
    ונותרה לי רק שאלה אחרונה:
    מדוע לפני ההריון היתה לי מיגרנה עם האורה (10-20 דקות) ואח"כ כאבי ראש חזקים ובהריון יש לי רק האורה (10-20 דקות) כאשר כאב הראש כמעט ולא מורגש?

שוב תודה רבה !

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לעיתים ההתקפים משנים את אופיים. יתכן מאוד שלשינויים ההורמונליים בהריון השפעה על אופי ההתקף.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.