מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16455
  אלמוני
  אורח

  שלום,
  יש לי רמות גבוהות של כולסטרול בדם (תורשתי) ומיגרנות עם אאורה (כתם מרצד בשדה הראיה שהולך וגדל ואז נעלם, המלווה בתחושה לא נעימה ובחילות). האם הדבר מעיד על אפשרות לקרישיות יתר בדם והאם עלי להיבדק? ואם לא, מה הסיבה שבגללה חוששים שגלולות (שהאסטרוגן שבהן אם אני לא טועה מגביר קרישיות) במקרה כזה יובילו לשבץ.
  תודה רבה מראש

  #16462
  אלמוני
  אורח

  גם אני סובלת ממגרנות עם אאורה ולפני כשנתיים קראתי מחקר שהתפרסם מאוניברסיטת ליידן בהולנד שמדבר על הקשר בין מיגרנות מסוג זה וקבוצת סיכון לבעיות בלב ,שוב עקב כלי הדם. הומלץ לעקוב ולהתיחס בהתאם במידה ומופיע אחד מגורמי הסיכון

  #16475
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  יכול להיות קשר בין מיגרנה עם אאורה ושבץ מוחי. האאורה מקורה בהתכווצות כלי הדם המוחיים ובעיה באספקת דם לאיזורים מסויימים במוח, ולכן יתכן קשר לשבץ. ברור שאצל רוב החולים זה לא קורה, אך זה נחשב גורם סיכון. כולסטרול גבוה במנגנון אחר לגמרי גם הוא גורם סיכון לשבץ מוחי, וזאת עקב חסימת כלי הדם. בנוגע לכולסטרול ניתן לטפל ולהוריד את רמתו בדם.

  בברכה

  ד"ר רוןד בי

  #16505
  אלמוני
  אורח

  תודה רבה על התשובה.
  רציתי לחדד ולשאול האם ידוע מה בגלולות מגביר את הסיכוי לשבץ אצל הסובלות ממיגרנות עם אאורה. (אם זאת בשל העובדה שאסטרוגן מגביר קרישיות, האם גלולות על בסיס פרוגסטרון בלבד ללא אסטרוגן מונעות את הסיכון?)
  תודה רבה מראש

  #16510
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  לגבי סוג הגלולה ממליץ מאוד שתתייעצי עם הגניקולוג שלך. ככלל להרכב ההורמונלי של הגלולה יש חשיבות, ולכן אני מניח שניתן יהיה להתאים לך גלולה. במיגרנה עם אאורה מומלץ להשתמש באמצעי מניעה אחרים. נכון הדבר, שהאסטרטגן הוא ההורמון ה"בעייתי" בנוגע לקרישויות הדם ולסיכון המוגבר לאירועים מוחיים. גלולות שמכילות רק פרוגסטין נחשבות בטוחות.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.