מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    קרמבו
    משתתף

ד"ר דבי שלום רב
    ראשית כל ברצוני להודות לך על מה שאתה עושה כאן.
    בן 40 בדר"כ בריא.לפני כשנתיים מקרה חד פעמי של רבדומיוזיליס עם CPK-10000 ללא מאמץ גופני
    אושפזתי בבית החולים טופלתי בנוזלים בוצעו המון בדיקות דם,שתן,בדיקות למיוזיטיס/דרמומיוזיטיס EMG כל הבדיקות תקינות .לאחר מס ימי אשפוז CPK ירד למצב תקין ושוחררתי לביתי עם המלצות להימנע מפעילות גופנית .לאחר מכן בוצע מעקב CPK שבוע במשך מספר חודשים לאחר מאמץ וללא מאמץ והתוצאה מאז תמיד תקינה בדיקה מהיום תקינה גם כן.נבדקתי לאחר מכן ע"י מספק נוירולוגים כולל פרופ' שדה ששלל לחלוטין מחלת שרירים או נוירולוגית , בדיקה תמיד תקינה .במקביל נערך בירור ראומטולוגי תקין.

בכל מספר חודשים באופן פתאומי וללא מאמץ אני חווה התכווציות וכאב בשרירי השוקיים דו צדדי ללא חולשה(לא מרגיש מחסור בכח בהליכה ממושכת או בפעילות אחרת ) אך לאחר מאמץ כמו טיפוס מדרגות נניח 4 קומות א אני מרגיש ששרירי השוקיים כואבים ורועדים .אני עושה אמבטיות חמות ועיסויים המצב משתפר לאיזו תקופה וחוזר חלילה .

כעת אני בעיצומו של מחזור נוסף של כאבי שרירי שוקייםומעט בירכיים דו צדדי אך הפעם אני גם רואה תזוזות קטנות של השרירים בשוקיים דו צדדי מתחת לעור במנוחה ,תחושה של שרירים מתוחים וכואבים..

נבדקתי ע"י נוירולוגית שוב היום הבדיקה תקינה לחלוטין ממצאים :כח שרירי הפנים תקין,כח בגפיים דו"צ תקיןפרוקסימלית ודיסטלית,אי רגידות על פני השרירים ,הליכה תקינה כולל קצות אצבעות ועקבים,כריעה וקימה מכריעה תקינה,החזרים תקינים ושוווים ,לא נצפו פסיקולציות בלשון.
    היא אמרה לי בגלל הרקע שלי היא בכל זאת תשלח אותי שוב ל EMG אך לדעתה הבדיקה תהיה תקינה .
    מהסיפור האם אתה חושב שמדובר במיופתיה כלשהיא ? האם בבדיקה הנוירולוגית ניתן להבחין בממצא כלשהו כך שהבדיקה התקינה יכולה להרגיע אותי במעט ,והאם יש לך המלצה או איזשהו כיוון שכדאי לבדוק?

המון תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לא נראה שבמקרה שלך מדובר במיופתיה. התכווצויות בשרירים ה ן תופעה שקיימת אצל אנשים רבים ואינה מעידה על מחלת שריר. כמו ען נבדקת על ידי מספר נוירולוגים כולל פרופ' שדה, שמומחה למחלות שריר, ולא נמצאה בעיה שרירית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

קרמבו
    משתתף

ד"ר דבי תודה על התשובה .
    ביצעתי בדיקת EMG מחט אתמול , הבדיקה תקינה .הבדיקה בוצעה ע"י רופאה נוירולוגית .
    בינתיים שמתי לב שאחת השוקיים החלה מתנפחת במקביל לכאבי השרירים והחלו כאבים גם בקרסול .התחלתי ליטול אתופן ,לבצע דיקור סיני הנפיחות בשוק פחתה (לא לגמרי) וגם בכאבים יש שיפור .
    מכר משפחתי הציע לי לשלול אפשרות של מחלת בקר .
    כפי שציינתי ערכי ה CPK שלי תקינים,EMG תקין,בדיקת נוירולוג גם כן .
    הבנתי שמדובר במחלה עם רקע תורשתי ואין במשפחתינו מישהו שחלה במחלה ואולי משהו שמתחיל בילדות ואני בן 40. ומרגישים חולשה ורק אתמול טיפסתי 13 קומות עם הפסקה קלה בטיפוס והבנתי שחולים בבקר מתקשים בפעולות אלו.
    אך מצד שני נאמר לי גם שזו מחלה שלעיתים מאוד קשה לאתר .
    האם לדעתך אני צריך להיות מוטרד וכן לחשוד במחלת בקר?

המון תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    האפשרות של מחלת בקר עם ck ו – emg תקינים היא קטנה ביותר.
    בברכה
    ד'ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.