מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    סי
    משתתף

שלום דוקטור,
    אני אישה בת 39.
    לפני מספר חודשים התחילו לי בגוף מיחושים כמו דקירות ודגדוגים באזור הרגליים,
    התחושות התפשטו לאזור הידיים, גב, בטן ולפעמים אף אני חשה מאין גירוד קל אך בעיקר תחושות של זחילה או דגדוג וזה נמשך כבר חצי שנה. יש ימים שזה יותר טוב וימים שפחות. עברתי Mri ראש, Mri עמוד השדרה, EMG-NCV test, בדיקות דם מקיפות, וביופסיית עור. הבדיקות נראו בסדר, מלבד בדיקת הביופסיה שהראתה ירידה קלה ב sweat gland nerve fiber בביופסיה של ה Hip
    ובביופסיה של כף הרגל הערכים היו בתוך הנורמה.
    הניורולוגית שלי אמרה שהתופעה יכולה להיות קשורה באנטיביוטיקה שלקחתי כשבועיים וחצי לפני שהכל התחיל.
    1. האם לדעתך אני סובלת מינורופתיה של עצבים קטנים והאם זה יכול להיות קשור לאנטיביוטיקה?
    2. ממה לדעתך יכולה להופיע הפרעה כללית שכזו בכל חלקי הגוף?
    3. אילו עוד בדיקות לדעתך עליי לעשות על מנת לאבחן את הסיבה להפרעה ממנה אני סובלת?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מדובר בתסמינים תחושתיים מפושטים ללא ממצא משמעותי בבדיקות. הממצא הבודד בביופסיית עור לא מספיק לבסס אבחנה של נוירופתיה. לעיתים תופעות כאלה של תחושות לא תקינות קורות עקב גירוי כזה או אחר העצבים, לעיתים מדובר בנטייה או תכונה של העצבים, ולא בהכרח בנוירופתיה או מחלה נוירולוגית. במרים אלה הבדיקות חוזרות תקינות, אבל זו תופעה מוכרת, ואז אם הדבר מפריע, אפשר לחשוב על טיפול תרופתי או אחר שמרגיע את התחושות האלה. בכל אופן, כדאי שתתייעצי בעניין עם הנוירולוג שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.