Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה "מערכת עצבים משתגעת"

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שגיא
    משתתף

דר רון דבי היקר שבת שלום.אני כותב לך בכאב תרתי משמע.אין לי שמץ של מושג מה יכול לעזור לי והתחושה היא כאילו מערכת העצבים המרכזית הסומטית והאוטונומית פשוט משתגעת.אני סובל מקפיצות שרירים טיקים ני ולים ועיקצוצים בכל שריר בגוף ובמיוחד מפריע התופעות האלה בפנים בשכמות בצוואר ובלסתות שמתלווים להם כיווצי שרירים כואבים גם בפנים.יש דופק מהיר בעמידה והזעה.יש אימפוטנציה מוחלטת,קושי להחזיק שתן לעיתים בורחות אפילו כמה טיפות בתחתון.יש נימולים בבית החזה עם התכווצויות בבית החזה ולאחרונה מה שמטריד זה קושי לנשום.יש כאבי אאש מעל האוזניים ותחושה של שערות סומרות בגוף וצמרמורת.יש זיכרון חלש וקושי להתרכז.יושן לאחרונה על שתי כריות בגלל הנימולים בבית החזה והקושי בנשימה.כאדר מנסה לעלות מדרגות מתקשה מאוד השרירים כבדים יש בהם דקירות וחוסר נוחות.יש גם צריבות בשרירים.יש תנועות מחזוריות של הרגליים בשינה זה נבדק במעבדה.כאשר אני מנסה רק לעשות הליכה קצרה דבר שמונלץ כמעט בכל מחלה והמליץ לי כל רופא שהייתי-מתחילים ויקים בשרירים הפנים השכמות והצוואר מתקשחים ואפילו יש טיקים בעיניים.יש רעד בידיים ורעד ברגליים בזמן עמידה.אני מתקשה בחיי ומתקשה בפעולות יומיות פשוטות.כאשר אני נמצא באירוע אני מרגיש את המוזיקה ממש מפלחת לי את הגוף.יש חוסר סבילות לרעש ולמגע של בגד.התחושה שכל המערכות של המוח פועלות לא נכון.אני חוזר שוב על תחושות נימול גם בפנים.יש חוסר נוחות אךילו בשרירים של המפשעות שמובילות לאיבר המין,סחרחורת אחרי עלייה במעלית וחוסר שיווי משקל.מתעורר מהשינה בבהלה וקשיון שרירים.הזיכרון לטווח קצר חלש ויש קושי להתרכז.יכולים להופיע טיקים עדינים באיזורים שונים בגוף וגם מכות שרירים יותר כואבות.אני חסר יכולת פיזית ואני בן 41 ללא מחלה מאובחנת.הקושי לנשום ,כאב הצוואר הפנים והשכמות יחד עם הנימול הוא בלתי נסבל.אני מסיים לאכול וסובל מבילבול וכאב ראש.אני אובד עצות שומע כל מיני דברים מרופאים ויוצים ברפואה משלימה-בעייה בתעלות עצבים או נוירוטרנסמיטרים,חוסר איזון בין מערכת סימפטטית לפראסימפטטית,לאחרונה גם הייתי אצל פרופ דן בוסקילה שאמר שזה פיברומיאלגיה והמליץ על איקסל.אני בעצמי לא חושב שיש פה פיברומיאלגיה כי יש פה ים של דברים במערכת העצבים-עצם העובדה שאני לא יכול ללכת עשר דקות מבלי להרגיש טוב בסוף ההליכה,בכניסה למי ים או בריכה מייד יש עיווץ של השרירים וקושי לנשום.התחושה שהמוח פשוט מתפקד לא נכון ואני פשוט נואש.פניתי לנרפאת כאב אצל דר דיין בתל אביב וזה קצת עוזר נקודתי אבל הלוואי שהבעייה הייתה רק כאב.הרגליים שלי נרדמות ואני כבר לא עושה דברים בבית.את היסטוריית ההתעלפויות עם הרעד בידיים וברגליים כבר סיפרתי לך.כמובן שיש גם דיכאון וחרדה וגם בתחום הזה אני לא יודע מה יעזור לי אחרי שהייתי במרפאת חרדה ואצל שלושה פסיכיאטרים.שום כדור לא עזר.אין לי מזור ןכבר לא יודע למי לפנות.לסיום ואני מתנצל על אורך הדברים אבל אני מרגיש פשוט נכה ללא אבחנה:בני הגדול שחקן מכבי חיפה בן 16.5 מזיז כל הזמן את הצוואר בחוסר נוחות. מתלונן על כובד ברגליים ורגליים שנרדמות.הוא כל היום משחק עם הצוואר מצד לצד.זה בתוספת העייפות שלו והכובד ברגליים עם הדקירה שמופיעה אצלו בצד שמאל בבטן גורמים לי פשוט לחשוב שהוא ירש ממני את הבעייה וזה פשוט מפחיד אותי כי אני רואה את הכבדות שלו במגרש.הלב בדיקות הדם שלו והנדימה תקינים לחלוטין.אני לא יודע אולי יש פה משהו גנטי אבל אני זקוק לעזרתך במקרה שלי וגם במקרה של בני למרות שהייתי אצל פרטפ שחר שהוא נורולוג ילדים אבל לא סיפרתי לו את הרקע מהסיפור שלי.הוא אמר שאצל בני זה טיק בצוואר.אך אני רואה עוד דברים למרות שהוא טען שאין שום בעייה אצלו.מקווה שתקרא את הכל בעיון למרות אורך הדברים כי זה פשוט מקרה מיוחד.תודה מראש ושבת שלום

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שגיא שלום

עד כה עשית בירור מקיף ביותר ולמעשה ללא תוצאה, כך שלא נראה שמדובר במחלה נוירולוגית. מה גם שעבר מספיק זמן ולא צפה ועלתה מחלה נוירולוגית מוכרת. אני נוטה לכן להניח שזו למעשה תכונה של מערכת העצבים שלך, שהיא פעילה יתר על המידה. ייתכן כמובן שיש לכך בסיס גנטי, אך נכון לעכשיו, הרפואה לא איתרה גן מסויים. בכל אופן, מאחר שזה המצב, כדאי להתרכז בטיפול בסימפטומים. אני שמח שד"ר דיין הצליח לעזור לך במידה מסויימת, ואני מקווה שהטיפול אצלו ימשיך לעזור. אתה יכול גם לפנות למרפאה להעצמה גופנית בבי"ח איכילוב בניהולו של ד"ר אמנון מוסק (נוירולוג מומחה לכאב), שם מיישמים מגוון טיפולים במקרים כמו שלך, שהאבחנה איננה ברורה.
    שבוע טוב
    ד"ר רון דבי

שגיא
    משתתף

האם אתה ממליץ להתחיל בטרגטול כי עוד לא ניסיתי אותו.האם הוא יכול לעזור ומה לגבי הבן שלי האם יכול להיות שהוא לקח משהו ממני?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

טגרטול יכול כמובן לעזור. לגבי בנך כדאי שיתייעץ עם נוירולוג ילדים.
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.