Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה מפרסם מחדש את השאלה – פולינוירופתיה אקסיאלית

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מאיר
    משתתף

פולינוירופתיה אקיסאלית 2 שבועות, 2 ימים לפני
    שלום רב,
    אני בן 36 וסובל מפצע כיבי מתחת לבוהן רגל ימין. הפצע לא נסגר כבר מספר חודשים. רופאת העור הפנתה לבירור נוירולוגי. הנוירולוג חשד בנוריפתיה ואכן קבלתי תשובה בבדיקת EMG של
    SEVERE AXIAL NERUROPATHY(MOTOR AND SENSOR OF LOWER LIMBS בידיים הכל בסדר. אין לי כאב או איזו שהיא הפרעה מלבד הפצע שלא נסגר.
    אין לי סכרת ואין מחסור ב-B12. לפני חודשים עברתי ניתוח בריאטרי ( שרוול) והשלתי 45 ק"ג ממשקלי. אני מטופל ב-2.5 מ"ג של קרדילוק ליתר לחץ דם ונוטל מולטיויטמין וקומפלקס B מאז הניתוח.
    מה יכולות להיות הסיבות לבעיה ( לדברי זו שעשתה לי את בדיקת ההולכה העצבית זו בעיה של שנים והיא התפלאה עקב חומרת התוצאה איך לא התגלו בעיות בעבר)? מה הטיפול גם במקרה ולא יודעים את הסיבה? איך לטפל בפצע הוא לא נסגר ( לא מזוהם)

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,

נוירופתיה היא למעשה שם כללי למחלות של מערכת העצבים ההיקפית. הסיבות יכולות להיות רבות, החל מחסר תזונתי, חסר ויטמנים (יתכן גם לאחר דיאטה חריפה או ניתוחים במערכת העיכול), סיבות גנטיות, דלקתיות והרשימה ארוכה. לכן חשוב בכל מקרה לנסות לאפיין את הנוירופתיה ואת הסיבות לה. במקרה שלך צריך לבדוק גם מה הסיבה לכיב. נוירופתיה בלבד ללא בעיות אחרות (כגון בעיות בכלי דם, סוכרת וכו') אינה גורמת לכיבים, אלא אם כן קיימת ירידה קשה בתחושה, כך שלא מרגישים פצעים וחתכים, ואז משנית יתכנו זיהומים בעור.
    בכל אופן, הייתי מציע שתפנה לרופא נוירולוג לצורך הערכה של הנוירופתיה שלך.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מאיר
    משתתף

תודה על התגובה. כפי שציינתי אין לי חסרים תזונתיים, האם הניתוח שעברתי בקיבה עלול להשפיע בצורה אחרת? לגבי הכיב, שללו בעיה וסקולרית על ידי מדידת דפקים וכאמור אין סכרת. שללו גם דברים אחרים בבדיקות דם ( בדקו מערכת משלים ונוגדנים). אמרו לי שכל בירור נוסף כנראה לא יוביל לתשובה למה יש לי וגם לגבע העתיד אם ימשיך להתדרדר. שוקלים ביופסת עצב אבל השאלה היא עד כמה יועיל והמשמעות היא לפגוע באזור תקין. לגבי הכיב בגלל הפגיעה המוטורית חושבים שכף הרגל צנחה ואני מפעיל לחץ על האצבעות. לאבא של יש נוירופתיה אבל קשרו את זה לסכרת. אין בסיפור המשפחתי משהו שיכוון לגנטי/תורשתי, אבל ממה שאני מתחיל לשחזר כנראה היו סימנים בעבר אצלי. הנוירולוג מסכים שזה יכול להעיד אבל אין דרך לדעת כי מעולם לא נבדקתי ואין דרך לדעת אם קשור או לא. אני חושש מהעתיד במיוחד מהפגיעה המוטורית. איך אפשר לדעת אם יתקדם ובאיזה קצב. יש איזה שהוא טיפול? אין לי תופעות של כאב/עקצוץ/שריפה אז תרופות כמו ליריקה גאבא פנטין לא רלבנטיות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,
    כמובן שהפורום לא נועד לטפל בבעיה ספציפית אלא לתת יותר יעוץ כללי. כעקרון נוירופתיה תתכן לאחר ניתוחים שכאלה במידה ומדובר בבעיות ספיגה או חסר במרכיבי מזון מסויימים. אין זה אומר שזה המצב אצלך , ואני מניח שהדבר נבדק. בנוגע למהלך העתידי, הדבר תלוי כמובן בסוג הנוירופתיה, ולא ניתן לתת תשובה גורפת בעניין. בנוגע לביופסיית עצב, יש לשקול כל מקרה לגופו, ובעיקר השאלה החשובה היא מה הסיכוי שהביופסיה תגלה את הסיבה לנוירופתיה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.