Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה מצטער על האורך

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    nil
    משתתף

ד"ר שלום רב,
    אני פונה אליך לאחר שנה וחצי של ביקור אצל רופאים, בדיקות ורק החמרה של המצב ללא שום תשובות.
    מחלות תורשתיות –
    סב חולה אלצהימר, אב לאחר אוטם קל בשריר הלב כנראה עקב עישון ולא פגם גנטי.
    רקע רפואי אישי –
    בן 39 ללא מחלות רקע. לא נוטל תרופות. אני אישית לא ראיתי רופא יותר מעשר שנים וזה נכון לעד לפני שנה וחצי שמאותו שלב אני רואה רק רופאים ומכונים למיניהם.
    סיפור חיי בשנה וקצת האחרונות –
    הפסקתי לעשן וביום למחרת הרגשתי חוסר יציבות אפילו בישיבה (לא בשכיבה).
    לאחר תקופה של שבועיים החלו כאבי ראש – כאילו משהו עוטף את הראש ולוחץ, כאב בעורף, כאב מעל המצח ועקצוצים מעל המצח והעורף.
    הרופא שלח אותי לבדיקות הבאות –
    דם – תקין (קצת כולסטרול ושומנים).
    לחץ דם – 120-150/80
    מאמץ – תקין.
    אקו לב – תקין שאנט שמאל לימין (הבנתי שזה לא מסוכן ויש ל – 25% מהאוכלוסיה).
    אחרי כל הבדיקות הללו הרופא טען שאני בריא ואין לי שום דבר וסע לשלום המפתחות בפנים.
    התווספה תופעה חדשה –
    קשה לי לעמוד יש תחושה שאני נופל, פנים קפואות עד לרמה שאנשים מזהים כאילו אני לא אתם
    הלכתי לרופא – נשלחתי לבדיקת דופלר צווארי. התוצאה – אינטמה מעובה סימנים טרשתיים מינימאליים. הרופא טוען שסביר ואין כלום.
    הרופא שוב אומר סע לשלום המפתחות בפנים הכל בסדר אתך, הוא המליץ לי לקבל מרשם לכדורים נגד חרדה, אין לי חרדה ולא דכאון!!!
    עברתי רופא –
    הרופא החדש שלח אותי ל – CT ראש שיצא תקין.
    גם הוא טען שהכל בסדר ואין סיבה לדאגה רק שהמצב מחמיר כל הזמן.
    פתאום לאחר 6 חודשים של תלונות החלו לי כאבים בידיים, תחושה של צריבה, שריפה כאבים באצבעות, כאבים בכפות הרגליים ובשוקיים.
    הייתי רגיל להתאמן כ – 3 פעמים בשבוע ומרגע שהחלו התחושות הללו אני לא מצליח לרוץ פשוט כואב לי השרירים מעין תחושות דקירה או לחילופין שהשריר נתפס.
    יש גם תופעות של רעד ברגליים בתנוחות מסוימות וגם הייתה תופעה של רעד בידיים בעת שהרמתי 2 ארגזים עם קלסרים לאחר שהנחתי אותם פשוט לא יכולתי לשלוט על הידיים הם
    רעדו. ד"ר אומנם זה היה כבד אך אין לי בעיה עם משקלים כבדים (כפי שציינת מתאמן בחדר כושר). בנוסף לכל החבילה המזהירה שלעיל החלו לרעוד לי שרירים בכל הגוף, שריר ליד הרקה, שרירים ברגל, שרירים בבטן שרירי פושטי היד. בידיים זה מעין תחושה של תנוע פנימית אחורה וקדימה של השריר האחורי בשאר הגוף אפשר לראות את הקפיצות.
    הלכתי לרופא –
    הוא לא היה לו מושג ושלח אותי לנוירולוג. אותו נוירולוג עשה את הבדיקות המצחיקות הללו שטובות רק למצב קיצון וטען שאין לי כלום. הוא המליץ לי לקחת קלמה נרווין.
    לקחתי לקלמה נרווין זה כמו כוסות רוח למת, רשום לא לקחת יותר מ – 2 שזה מרדים, ד"ר לקחתי 4 בגלל הכאב לא רק שלא עזר גם לא הרדים כמו שרשום על העלון המצורף.
    בנוסף לתופעות האמורות היו לי מספר ימים שפשוט הפנים שלי היו אדומות ולאחר הימים הללו גדל מעין גוש שומן ליד הרקה.
    הלכתי לנוירולוג אחר –
    שלח אותי לבדיקת EMG. הבדיקה יצאה תקינה. יש לציין שיש ימים שאני לא חש בכלום וזה גם היום שהלכתי לבדיקה.
    מאז הבדיקה שבוצע בחודש מאי לא חזרתי לנוירולוג כי מה יגיד לי שהכל בסדר? פשוט נמאס לי.
    מאז מאי יש עוד תופעה – דלדול של שריר ביד ימין שריר כופפי היד אני מעריך שעוד שרירים ביד הזו מאחר וכואב לי במפרק שאני נשען על היד ועוד כאבים שאף פעם לא חשתי ביד.
    בנוסף לזה יש לי כיווץ של שרירי ם לעיתים בידיים לעיתים ברגליים. יש עדיין את קפיצות השרירים אך אצלי בכל הגוף זה משהו עדין אך ביד שמאל זה כלל לא עדין פשוט כל השריר זה כאילו אני מכווץ אותו. בנוסף קשה לי לעלות מדרגות או להתחיל תנועה מישיבה להליכה.
    בנוסף לכל החבילה המאוד לא מעודדת יש לציין כי בדרך כלל כל התופעות הללו מתחילות משעות הצהריים ועד הערב והן מלוות בעייפות קשה (מנקר על המחשב).
    בנוסף בעת שאני מקליד יש לי כאבי באמות כאילו השריר נתפס מה שלא מאפשר לי להמשיך להקליד.
    אני פונה אליך ומבקש שלא תשלח אותי לבדיקה נוירולוגית אני אלך לבד אני רוצה ממך כיוון לאיזו מחלה, אני כמובן שלא אתפוס אותך במילה וזה לא המלצה מבחינתי האם מדובר בניוון שרירים, האם נוירופתיה האם פרקינסון?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

על פניו לא נשמע כמו ניוון שרירים. הסיפור שלך מורכב מדי למסגרת של פורום מסוג זה. מטרת הפורום אינה לאבחן והפורום אינו תחליף לבירור רפואי.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.