מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    סני
    משתתף

לד"ר דבי שלום.
    אני מתקרב לגיל 60 ובעל בריאות תקינה בד"כ. לפני 4 שנים, לקיתי במרלגיה פרסתטיקה (עקב חגורה לוחצת במהלך טיול), שגרמה לי, לאורך זמן, לצריבות ותחושות לא נעימות בירך שמאל, במנחים שונים של הרגל, בעיקר בעמידה. הומלץ לי ע"י נוירולוג להמעיט בבגדים הדוקים, לרזות ולהימנע מפעילות גופנית שמפעילה לחץ על העצב הכלוא במתניים. אני מקפיד על פעילות גופנית ונראה שהתופעות הצטמצמו. מאחר שעדיין יש עדיין 'הבהובים' מידי פעם, שאלתי היא אם יש חידושים ברפואה, או שאתה יכול להמליץ על תרגילים כלשהם שיכולים להביא לצמצום נוסף בתופעות.
    שאלה נוספת, אם יורשה לי, בפעולות מסוימות (העברת דף בספר, קרוב ספל לשפתיים לצורך שתייה ועוד) אצבעותיי או שפתיי רועדות. מדובר בתופעה ארוכת שנים, שמחמירה מידי פעם. בעבר הרחוק עברתי EMG וגילו נטייה לרעד. התופעה מתגברת במצבי מתח. הדבר גורם בעיקר לחוסר נעימות בחברת אנשים. האם יש דרכים טבעיות ולא פולשניות, או תרופתיות, להתגבר או לצמצם התופעה.
    תודה מראש עבור התייחסותך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בנוגע למרלגיה פרסטטיקה, מדובר בלחץ מכני על עצב, כך שכל מה שאתה יכול לעשות זה מה שאמר לך הנוירולוג.אין משהו מעבר לכך. במקרים קיצוניים של כאבים חזקים אפשר לעשות זריקת חסימה לעצב, אך לא נראה שזה המקרה שלך. בקשר לרעד, אין לכך כמובן קשר למרלגיה פרסטטיקה. יש אנשים שיש להם נטייה לרעד כזה, אם לא מפריע לך משמעותית, אז גם אין צורך בטיפול.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.