מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    חלי פז
    משתתף

לפני כחודש התחילו להירדם לי הידים והרגלים, הופנתי לבדיקת emg ולמזלי הטוב מצאתי תור מהיום למחר. בבוקר הבדיקה קמתי בתחושה של נימולים והירדמות של כל החלק השמאלי של הגוף כולל פנים וראש. הופנתי למיון, אושפזתי, נבדקתי. Mri ראש תקין דופלר צוואר תקין בדיקות דם תקינות (b12 אין סכרת) emg ללא מחטים תקין. בנתיים למשחקי העצבים נוספו תחושות של שריפה בפנים בצד שמאל ועם הזמן מצטרפים לחגיגת לג בעומר כפות רגלים, הידים והצוואר. נימולים בכל מיני חלקי הגוף, בעיקר בלילה אבל לא רק. לכל התסמינים האלו מצטרפים כאבים ברגלים ובידים בעיקר בצד השמאלי, אך עם הזמן נראה שגם צד ימין לא נשאר חייב. מדובר בכאבים שפעם אחת בקושי יכולתי לדרוך על רגל שמאל וקושי בביצוע פעלויות יום יומיות ביד שמאל.תחושה מוזרה בעין שמאל וגירודה(בדיקת עניים תקינה אצל רופא עניים).נשלחתי לסידרת בדיקות דם מראומטולוג ממתינה לתשובות. עייפה מחוסר שינה נורמלית ומדאגה לא רק שלא יודעים לומר לי בוודאות מה קורה, אני נמצאת בתחושת אי וודאות איפה זה יתפוס אותי, באיזה חלק בגוף, האם שריפה או נימול או כאבים. פשוט חודש הזוי!!
    בת 36 אמא ל2 ילדים קטנים, סופר בריאה, כן כן גם נפשית(אם כי החודש האחרון קצת עירער זאת). בתור לביופסה(מנסה לזרז), בתור להגיע אליך מקווה שתוכל לעזור עם זה.
    סליחה על המגילה עד שאסיים את כל הבדיקות כמה שאלות:
    1. האם הגיוני הידרדרות כזאת מהירה, עבר רק כחודש?
    2. אם ובמידה והביופסה תאשר את החששות ולא יודעים מה הסיבה, מה אז??
    3. הכתבה שלך לא יוצאת לי מהראש, מתחיל מנימול והופכים להיות נכים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    החשש שלך מובן, אבל בהסתמך על מה שכתבת, נראה שנשללו אצלך מצבים נוירולוגים קשים, ואת יכולה להוציא את הכתבה מראשך, כי כבר עברת בירור מקיף למדי שיצא תקין. אני לא מתיימר כמובן לאבחן את בעייתך, אבל באופן כללי הפרעות תחושה כפי שאת מתארת מקורן בגירוי יתר של העצבים, כלומר העצבים שלך יוצרים פעילות חשמלית עודפת. מצב כזה יכול להיווצר כתוצאה ממחלה של מערכת העצבים או לעיתים כתכונה כזו או אחרת של העצבים, שאינה מעידה על מחלה או על הרס של העצבים. לדוגמא, אנשים רבים סובלים מטיקים, קפיצות שרירים, רעד במקומות שונים בגוף (למשל בעפעפיים) שאינם נובעים ממחלה אלא זו פשוט נטייה או תכונה של העצבים שלהם, ואז הבדיקות יהיו תקינות. במקרה שלך, בצעת בדיקת EMG ו- MRI של המוח, ולמעשה נשללה מחלה של מערכת העצבים המרכזית או ההיקפית. לכן, קיימת האפשרות, שמדובר בתגובה כזו או אחרת של העצבים שלך, שיכולה גם לחלוף בעתיד. במקרים מהסוג הזה הבדיקות לא יראו דבר, כי הבדיקות מאבחנות מצבים שבהם יש הרס או נזק לעצבים, וסביר שזה לא המצב אצלך.
    זה באופן כללי. וכמובן שדברי אינם תחליף להערכה אצל רופא נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

חלי פז
    משתתף

תודה רבה על התייחסותך המהירה, מאוד מעריכה וקצת נרגעת, אבל מלאה בשאלות לא פתורות.
    מה שאני מבינה מהכתוב אתה מנבא שגם הביופסה תצא תקינה. האם כדי לי בכל זאת לעשות אותה?
    "נטייה/תכונה" נראה לי שהייתי אמורה להתקל בזה במהלך חיי, לא?
    כל ההרגשות האלה הגיעו אלי ביום בהיר אחד, כלומר משהו היה צריך לגרום לזה לקרות. תקן אותי עם אני טועה, מבינה מדבריך שאתה הולך לכיוון פסיכוסומטי.
    האם מחלות ראומטיות יכולות לגרום לתחושות שאני מתארת?
    קיבלתי בדיקה דם לא תקינה של אנטיגן ro שהטווח שלה 0-20 ויצא לי 63 האם זה אומר בוודאות שיש לי שיוגרן או זאבת לפי האינטרנט?
    שוב תודה רבה, תבורך על הפורם הנהדר הזה שבטח נותן מענה מהיר ומרגיע להרבה אנשים.

בנתיים עלו לי שאלות נוספות

חלי פז
    משתתף

בנתיים עלו לי שאלות נוספות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    אני כמובן לא קובע אבחנה במקרה שחלך, כי לא בדקתי אותך, אלה רק עיצות או רעיונות כלליים. כעיקרון, אני לא נלהב גדול של המונח פסיכוסומטי, כי זה מונח שבא לכסות על חסר ידע. ברור שגם סימפטומים פסיכוסומטייפ מקורם פיזיולוגי תפקודי. סימפטומים מהסוג הזה יכולים להתחיל בכל שלב בחיים, גם בגיל מבוגר משלך. כמובן, חשוב קודם לשלול מחלות נוירולוגיות, והבנתי שעברת כבר בירור, ולא נמצא דבר.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.