מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16013
  אלמוני
  אורח

  שלום,

  אמי סובלת מחולשת שרירים מתקדמת ברגליים ובתקופה של מספר חודשים מאז הרגישה בה לראשונה איבדה למעשה את היכולת להתהלך ואף להזיז את שרירי הרגליים. בידיים המצב תקין.
  לפני כשלושה חודשים אופזה ולאחר בדיקת EMG אובחנה המחלה כשש ל- ALS.
  בשבועיים האחרונים אושפזה בבית חולים אחר ושם לאחר בדיקת EMG נוספת ובדיקה נוספת בזרם גבוה יותר, כמו0גם בדיקת נוזל עמוד שדרה , ובדיקות נוספות, האבחנה המרכזית הינה חשד ל- Motor Neuropathy. נלקחה גם דגימת Anti GM1 (לא התקבלו תוצאות).
  הומלץ לה עירוי של IVIG למשך חמישה ימים שלא אושר על-ידי הנהלת בית החולים. לסיכומו של דבר הומלץ לשחררה, כאשר הופנתה לקופת החולים לאישור התרופה.
  שאלותי – האם מקובל לא לתת את התרופה בבית החולים תחת אבחנה כזו. אם מקובל, האם התרופה נמצאת בסל הבריאות וצפויה להיות מאושרת על-ידי קופת החולים? מהי מידת הדחיפות במתן התרופה, שכן תהליך אישור בקופ"ח יכול להיות ממושך?
  לסיכום – מה עושים – מתעקשים על המשך אשפוז ומתן התרופה בבית החולים (או שאין צורך שכן האישור של הטיפול צפוי על-ידי קופת החולים ממילא)? מה נדרש מאיתנו על מנת לטפל באישור בקופת החולים בהקדם האפשרי?

  #16037
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה מוטורית , ALS

  שלום

  נוירופתיה מוטורית לעיתים מחקה מחלת ALS. כמובן, שבניגוד ל- ALS שבה אין טיפול יעיל, בנוירופתיה מוטורית יש טיפול, וגם המהלך היא איטי יותר. הטיפול בנוירופתיה מוטורית הוא IVIG, ויש לדרוש מהקופה לספק את הטיפול.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.