מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    לי
    משתתף

שלום רב,
    אני סובלת מזה 4-5 שנים מגרד כרוני בעור של איבר המין. מדובר בגרד המופיע לעיתים כדקירות ולעיתים בתחושה מטורפת של רצון לגרד עד כדי פציעה עצמית.
    לשמחתי הרבה, לאחר הרבה סבל ומעבר בין רופאיות נשים שונים שלא עלו על בעייתי, הגעתי לרופא עור שאמר לי שיש לי "נוירודרמטיטיס" והציע שאתחיל טיפול תרופתי.
    שאלתי כזו: האם מה שיש לי נקרא גם "נוירופתיה" כפי שכתוב באתר? האם זה אותו דבר? לאיזה סוג של רופא עליי לפנות כדי לקבל עזרה- נוירולוג? רופא עור?
    האם ניתן לרפא את המחלהבעיה??
    האם אפשר להתגבר על הגרד בעזרת מחשבה- כלומר, להגיד לעצמי – שהגרד לא באמת קיים, זה רק בראש…? כרגע אני מנסה לרפא את עצמי בשיטה זו.
    המון תודה על ההתיחסות!!! הדבר חשוב לי מאד.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אני מניח שעברת כבר בירור גניקולוגי מקיף ולא נמצאה סיבה בתחום זה. הפרעות תחושה, כגון: כאבים, תחושת שריפה, צריבה ולעיתים נדירות יותר גרד תתכן כסימפטום נוירולוגי. לא ברור מדוע לעיתים הפרעות התחושה ממוקמות לאיזורים מסויימים, אך הדבר תואר היטב. לדוגמא, יש מצבים של תחושת שריפה באיזור הפה בלבד, תסמונת שנקראת burning mouth syndrome, וכן תופעות דומות באיזור איברי המין הנשיים, מה שקרוי vulvodynia. במקרים כאלה כדאי לנסות טיפול שניתן לכאבים נוירופטיים ומטרתו לחסום את הולכת הכאב בעצבים. במידה ונשללה בעיה מקומית, כגון: דלקת, זיהום, פטרת, בעיה עורית ועוד, כדאי שתפני גם לרופא נוירולןג.

כל טוב,

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.