מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16408
  אלמוני
  אורח

  האם יתכן קשר בין מחלות נוירומוסקולריות ועליה בלחץ דם במידה ומופיע אצל בחור צעיר. האם זה יכול לסייע באבחון של הבעיה הנוירולוגית?

  #16424
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה , יתל לחץ דם

  שלום,

  בד"כ אין קשר בין הדברים, אבל יתכנו סוגים מסויימים של נוירופתיה הפוגעת גם בסיבי העצב האוטונומיים (האחראים על פעילות האיברים הפנימיים, כגון: לב, כלי דם וכו') ואז יתכנו שינויים בלחץ הדם עקב כך.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #16426
  אלמוני
  אורח

  האם יש דרך לבדוק זאת שאכן זהו מקור הבעיה?
  האם זהו גם סוג של CMT ?בני עומד לעבור את הemg האם מומלץ לידע אותם שיש גם הופעת לחץ דם או שזה לא קשור. ד.א לי גם יש נוירופטיות ללא בעיה בלחץ דם רק לעיתים דפיקות לב לא סדירות שאינן מסוכנות.לחץ הדם הופיע אצלו לאחרונה בגיל 20 במהלך שרותו הצבאי ואין במשפחה כך שזה ממש מוזר ולכן התעוררו לי מחשבות בכיוון הקשר לנוירופטיות

  #16427
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה

  שלום

  בנוגע ל – EMG אין כל קשר, כי בדיקת EMG בודקת את סיבי העצב העבים שאינם קשורים כלל ללחץ דם. CMT לרוב אינו גורם ליתר לחץ דם. ישנם מבחנים של מערכת העצבים האוטונומית הבודקים את פעילות העצבים האוטונומים. בד"כ במקרים של נוירופתיה כזו יש גם סימנים של חוסר תפקוד של העצבים האלה, והדבר עלול להתבטא דןןקא בצניחה של לחץ הדם כשקמים לעמידה למשל, ירידה בהזעה, הפרעות בקצב הלב, עצירות (עקב הפרעה בעצבוב המעי) ועוד. התמונה הקלינית מכוונת לכך.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #16434
  אלמוני
  אורח

  תודה רבה. במשך שנים סבל מסחרחורת כשקם ונראה כמו תופעה וזווגאלית שנעלמה בחודשיים האחרונים כשהופיע הלחץ הדם הגבוה. קיימת הזעת יתר בידיים וברגליים.
  נראה לי שכשנסיים את הבדיקות הנוירולוגיות וגם את הבדיקות הקשורות לברור לחץ הדם נפנה אלייך שנית. כבר בדקת את הבחור לפני כחצי שנה בהרצליה אך לא היה עדיין סיפור של לחץ דם וגם לא ערכנו ברור מקיף של הבעיות הנוירולוגיות.
  כרגע הוחלט ע"י הנוירולוג בתה"ש במסגרת הצבא(ד"ר אמיר דורי) לערוך ברור מקיף בעיקר עקב התלונות שלו על כאבי רגליים וקושי לעמוד לאורך זמן.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.