מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

היי , בעבר בעקבות תחושות של נימול ברגל ויד שמאל וכמו כן בפנים בצד שמאל, נבדקתי מספר בדיקות רק שכלל MRI מוח ועמוד שדרה צווארי , CT מוח, EEG , דופלר קרוטיס , בנוסף בוצעו לי בדיקות מקיפות של תפקודי קרישה שכולם היו בעלות תוצאות טובות מלבד הומוצסטאין 24.1 . ההמטולוגית נתנה לי כדור טריקרדיה וכמו כן כדור B12 למציצה . רמת ה B12 שלי בבדיקת הדם האחרונה הייתה 126 .

הנימול בפנים עבר , וגם בידיים וברגליים עבר. התחלתי גם טיפול פסיכולוגי ואכן היה שיפור. בימים האחרונים , שוב חזרו תופעות של כמו תחושה מוזרה בראש , שאני לא יכול לתאר אותה ככאב , סוג של לחץ רגעי כזה , למספר שניות במיוחד במרכז הראש לכיוון צד שמאל ולאחר מכן מגיעה תחושה של עיקצוץ באצבעות הרגל ויד שמאל.

האם יתכן שמדובר בבעייה נוירפוטית ?
    אני כבר לא רץ למיון , או לבתי חולים כל שני וחמישי על כל תחושה אבל אין ספק כי התחושות אותן אני מתאר לך כאן אינן נעימות .

אשמח לתגובתך בנושא.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופטיה

שלום

אין ספק שאתה חווה תחושות שאינן נעימות. בכל אופן, לא כל הפרעת תחושה משמעותה מחלה כזו או אחרת של מערכת העצבים. לעיתים קרובות אנשים בריאים לחלוטין עשויים לחוש מגוון תחושת לא תקינות כולל עקצוצים, תחושת נימול, דקירות וכו', זה יכול להיות במצבים של לחץ נפשי, מתח או כחלק ממצים אחרים. התלונות כפי שאתה מתאר לא נשמעות כמו נוירופתיה. אני מבין שכבר עשיתי בירור מקיף ונשללו בעיות נוירולוגיות, כך שסביר שאתה לא מפתח בעיה נוירולוית. בכל אופן אם הדבר מטריד אותך, תוכל לפנות שוב ולהיבדק על ידי נוירולוג.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ראשית תודה על התשובה . שנית רציתי לשאול , העלת את נושא החרדה. אני מטופל בטיפול פסיכולוגי כבר חודש וחצי ומקבל 2 וואבן ביום . ישנה אפשרות כי מדובר בתופעות לוואי של הוואבן ? יתכן כי אולי הגוף התרגל ל 2 כדורים והוא פועל כמו נרקומן שחסרה לו מנה והוא דורש עוד כדור ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שימוש ממושך בוובן יכול לגרום להתמכרות, דההינו מצב שהגוף יתררגל לתרופה ויהיה צורך בהעלאת המינון. סביר להניח שהתופעות שאתה מתאר אינן תופעת לוואי של וובן.
    בברכה
    ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.