מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שיר
    משתתף

ד"ר שלום,
    אשמח לעזרתך בנושא הבא מאחר ואני תשושה עייפה ומיואשת:
    אבי בן 78 עבר כריתה חלקית של הקיבה לפני 6 שנים בעקבות גידול סרטני,הוגדר בשלב la ולכן לא עבר טיפול כימי כלשהו אלא רק ניתוח להסרת הגידול. הניתוח עבר בהצלחה מרובה ואבי חזר למסלול חייו הרגיל לאט לאט.מאז נמצא במעקב ללא הישנות המחלה. לפני כשנתיים החל לסבול מסחרחורות ואי יציבות.בעת שהיה הולך מרחקים ארוכים היה עוצר לנוח בגלל הסחרחורות.רופאת המשפחה שלחה לאאג אשר שלל סיבה וסטיבולרית והטענה הייתה שזה מהגב (יש לו חוליות דחוסות).עם הזמן הגיע למצב שהוא חש כאילו הולך על עננים ופתאום לא מרגיש את הרגלים ונופל.יותר מאוחר הגיעו תחושות עילפון (בלי להתעלף) ונפילות.היום חש תחושת עילפון 24 שעות גם בשכיבה .
    אז היינו אצל נוירולוג שבדק סיטי שנמצא תקין והיינו אצל אורטופד שאמר שלא קשור אליו. עבר petct פעמיים.בדיקת b1 =45. בדקו אצל אורולוג אם בגלל הקסטרל לערמונית ולא מזה. באישפוז הוחלט כי סובל מאורטוסטטיזם משמעותי.הופסק כדורים של ל"ד שהיה לוקח במיידי.נוירואונקולוגית שלחה לבדיקת נוגדנים פראנאופלסטים שיצאו תקינים.עבר קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה פעמיים.עבר בדיקת emgוגם ncv.הבדיקה הדגימה נוירופתיה אקסונלית סנסורית מוטורית.עבר הולטר לחץ דם עם לחצי דם די בסדר מעט נמוכים.עבר בדיקת טילט שם נמצא דיספונקציה אוטונומית.עבר אלקטרופוזה של הדם ללא ממצא מיוחד לטענת הרופאים(אני שמתי לב שיש עקבות מונוקלון ועקבות igg, קראתי שחלבון חד שבטי קשור לנוירופתיה).קשה לי לראות את אבי סובל כבר שנתיים עם ביקורים חוזרים בכל בדיקה אפשרית אבל עם תחושת עילפון כל הזמן.הוא ירד במשקל המון.הוא כבר בדיכאון.מאדם פעיל הפך לנכה כמו צמח.הוא ללא תנועה כי כל הזמן מרגיש לא טוב למרות הטיפול באסטונין. בבקשה בבקשה ד"ר תעזור לנו.קשה לי להבין איך לא מוצאים כבר שנתיים מה יש לו ואיך לטפל בו.כל מקום מסבירים לי שהוא זקן ולא ששים לטפל.*יכול להיות שעשה עוד בדיקות ואני כבר לא זוכרת.היינו אצל מלא רופאים ומלא בדיקות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לפי תיאורך נראה כי מדובר בפגיעה אוטונומית. יש סיבות רבות לבעיות במערכת העצבים האוטונומית. קודם כל חשוב לשלול תופעות לוואי של תרופות ואני מניח שהדבר נעשה. אם אין מדובר בתרופות יתכנו שתי קבוצות עיקריות לפגיעה אוטונומית: האחת היא פגיעה בעצבים עצמם מה שקרוי נוירופתיה אוטונומית והשניה היא מסיבה מרכזית, כלומר בעיה מוחית, ואז בד"כ מדובר בניוון של העצבים האוטונומים במוח. לעיתים קשה להבדיל בין המצבים. בכל אופן ברוב המקרים הטיפול הוא סימפטומטי. בבי"ח שיבא פועלת מרפאה לטיפול בבעיות אוטונומיות המנוהלת על ידי ידידי ועמיתי, פרופ' יונתן שרעבי. הייתי מציע שאביך יפנה לשם.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.